Test z mitologii greckiej klasa 5

Pobierz

Zgadnę Twój numer z dziennika!. 1 MIT O IKARZE JEST OPOWIEŚCIĄ O : a) bogactwie i sławie b ) wolności i swobodzie c) walce i miłości.. Rozwiąż test.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Nie będzie łatwo, ale przecież lubimy wyzwaniaa) Perskiej b) Spartańskiej c) Trojańskiej 22) Która bogini tchnęła życie w ludzi a) Atena b) Afrodyta c) Artemida 23) Żoną Dzeusa była a) Hera b) Hestia c) Demeter 24) Pod koniec wojny trojańskiej zbudowano a) Psa Trojańskiego b) Mur Trojański c) Konia Trojańskiego 25) Odyseusz wrócił do swojego domu a) Z 5 osobami b) Sam c) Z .Co wiesz o mitologii Greckiej ?. Poziom 1 (klasy IV-VI szkoły podstawowej) Poziom 2 (klasa VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum) Poziom 3 (klasy I-III liceum)Matura z języka polskiego wymaga znajomości lektur.. OTWÓRZ (HTML5).. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Poniżej znajdują się archiwalne testy i klucze odpowiedzi z Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Grecki bóg uważany za boga wszystkich bogów nazywa się: Dionizos; Zeus; Hades; Sprawdź się w poniższych tematach: Król Maciuś I. Quiz wiedzy o powieści "Król Maciuś I".. Zachęcamy do wydrukowania testów w celu przygotowania uczniów do kolejnej edycji olimpiady..

Quiz wiedzy o mitologii greckiej.

3.Jak miały na imię trzy siostry Zeusa?O mitologii greckiej uczymy się w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum.. Ile z tej wiedzy zostaje w naszej głowie?. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Mitologia grecka.. Pobierz (doc, 28,5 KB) Podgląd treści.. Mitologia 2016 - poziom podstawowy - test: Mitologia 2016 - poziom podstawowy .Download: test z mitologi greckiej 2.docx.. Sprawdź się!. Już w pyt.. Nadanie nazw uzasadnij.. Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. 1.Jak nazywała się pierwsza para greckich bogów?. Jaki warunek musiał spełnić Orfeusz, żeby wyjść z Hadesu: musiał całą drogę milczeć musiał stoczyć walkę z Cerberem nie wolno mu było obejrzeć się za siebie w Hadesie było bardzo gorąco, a on nie mógł .5. bogini miłości i piękna 6. bóg wojny.. Ariadna dała Tezeuszowi nić, którą miał rozwijać podążając przez .Globalny Test Wiedzy o Mitologii Greckiej.. .Poniżej znajdują się archiwalne testy i klucze odpowiedzi z Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej..

Sprawdź, co pamiętasz z mitologii.

Zachęcamy do wydrukowania testów w celu przygotowania uczniów do kolejnej edycji olimpiady.. Czy nadajesz się na MORSA?. Ten obcy popularność: 187 dodał: bart3009: Ortografia popularność: 15847 dodał: david1234: Utwory literackie - M popularność: 304 .Title: TEST ZE ZNAJOMOŚCI MITOLOGII DLA KLASY V Author: Maciej Last modified by: Piotr Partyka Created Date: 9/7/2001 9:06:00 AM Other titles: TEST ZE ZNAJOMOŚCI MITOLOGII DLA KLASY VKonspekt lekcji języka polskiego w klasie V z uwzględnieniem elementów oceniania kształtującego i metod aktywizujących.. Napisz do rodziców (mamy, taty) kartkę z pozdrowieniami.. #mitologia #mitologiagrecka .Wiesz całkiem dużo o mitologii, ale jeszcze Ci czegoś brakuje.. Pytania zawarte w teście.Sprawdzian z mitologii.. imię i nazwisko, klasa grupa A.. Z kilkoma odpowiedziami się nie zgodzę.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Wynik można wysłać do nauczyciela.. Przekonaj się, odpowiadając na pytania naszego quizu.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera1wyjasnij pojecia Hellada-starozytna grecja Cerber-trójgłowy pies mieszkający w podziemi z hadesem obol-opłata za przepłyniecie prze rzeke Styks Styks - czarna rzeka , rzucano do niej przeklete dusze tartar-miejsce gdzie przebywają zle dusze (chyba) olimp- gora na ktorej mieszkaja bogowie ambrozja - napoj bogow heros-bohater chaos-zamieszanie,harmider pegaz-koń ze skrzydlami zrodzony z .nic się z nią nie stało, żyła szczęśliwie u boku męża odeszła od Orfeusza, bo zakochała się w Aristajosie: 3..

Krzyżówka "Bogowie w mitologii rzymskiej".

#miologia #grecja .. "P'an-ku-twórca kosmosu" 2) mit grecki c) "Powstanie świata" 3) mit ludów Dalekiego Wschodu 3.. Do wyboru temat pracy pisemnej:Test z mitologii greckiej.. Inne testy z kategorii.. OTWÓRZ (HTML5).. 0.0 / 5 (0 głosów) następna propozycja testu.. a) Na początku był chaos, z którego wyłoniła się pierwsza para bogów (według starożytnych bogów).. 5 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. a) erynia b) egida c) elegia d) róg obfitości.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Inne tryby testu.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Moja Klasa (74686) Nick lub Pseudonim (80274) Problemy (874111 .. Wyniki są oparte na 384965 odpowiedziach na pytania w kategorii mitologia grecka podane przez graczy z 134 krajów.. Odpowiedz.. Od 2013, sprawdzamy światową wiedzę w kategorii mitologia grecka poprzez quiz online.. Wymagania szczegółoweSprawdzian z mitologii dla klasy V.. Czas: 2x45 min.. Aby dodawać komentarze musisz się zalogowa .Plik 5 Mitologia test.doc na koncie użytkownika zielna29 • folder Szkoła podstawowa • Data dodania: 31 maj 2010..

Sprawdź swoją wiedzę na temat mitologii!

Poziom 1 (klasy IV-VI szkoły podstawowej) Poziom 2 (klasa .. Mitologia w naszym języku.. SPRAWDZIAN DLA KL V - MITY GRECKIE.. (Test z lektury) 2015-05-18 16:19:50; Pytania na temat .. 55.Coś wymagające uporządkowania 56.Koza Amalteia 57.Chaos 58.Nike bogini zwycjęstwa 59.Hydra lernejska potwór w mitologii greckiej, wielogłowy wąż wodny 60.Atlas 61 .Sprawdzian "Z mitologią za pan brat" dla uczniów klasy V.. OTWÓRZ (HTML5).Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Milionerzy: Among Us!Test: Mitologia Grecka - test Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. Odwołując się do znajomości mitologii greckiej, nadaj nazwy instytucjom, zakładom, fabrykom.. OTWÓRZ (HTML5).. test dodany 11 lat temu przez fifi9797.. Serwis zamknięty.. Zapraszamy!. Wynik można wysłać do nauczyciela.. Skomentuj.. Udostępnij.. Mnóstwo literówek.. Komentarze: Nie ma jeszcze żadnego komentarza.. Wyobraź sobie, że spędzasz wakacje na Olimpie w otoczeniu greckich bogów.. Dodaj go jako pierwszy!. Uważajcie - jest trudny!. Pobierz.. Test: Mitologia starożytnych Greków kilka pytań na temat mitów, a także zwiazanych z nimi pojęć .. TEST Z MITOLOGII GRECKIEJ.. Podaj ich imiona .a) Detal b) Delad c) Dedal d) Ikar e) Niemiał taty 17) Orfeusz zakochał się w: a) Eurudyce b) Eurydyce c) Afrodycie d) Korze (Persefonie) 18) Zeus miał: a) 1 żonę b) 2 żony c) 3 żony d) 4 żony e) 5 żon f) 6 żon 19) Pies Hadesa miał: a) 1 głowę b) 2 głowy c) 3 głowy d) nieskończoność głów 20) Czy Hera lubiła Heraklesa?Test z lektury szkolnej Mitologia Grecka - test.. Niektóre pytania są za łatwe na klasę 5. a niektóre pytania są za trudne.Część odpowiedzi jest bezsensownych (np. nie wiem, to będzie 4 ale od dołu czy od góry.nie wiem) Najgorszy test jaki widziałem w internecie z mitologii greckiej.. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. 2 MIT O DEMETER I KORZE OPOWIADA O: .Mitologia dla klas 5 Pytania z zakresu mitologii dla klas 5. pytanie 1 z 15.. ZADANIE 1 Cerber to pies, który miał: a) dwie głowy b) trzy głowy c .. 2 nie zostala wymieniona Hestia.. Ten test ma pytania w następujących językach: język rumuński, język niderlandzki, język niemiecki, język szwedzki, język włoski, język .Mitologia.. 2.Jak nazywała się cudowna tarcza Zeusa?. Przykład: wytwórnia nici - Ariadna, ponieważ odnosi się do greckiego mitu o Tezeuszu i Ariadnie.. 0/10Sprawdzian wiadomości z języka polskiego dla klasy V "MITY GRECKIE"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt