Scharakteryzuj na podstawie fragmentow

Pobierz

Ze względu na specyficzne klasyfikacje księgę tę nazywamy to księgą mądrościową.Przydatność 75% Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Połowa naszego zadania spełniona.. W Weselu" Stanisław Wyspiański charakteryzuje dwa różniące się od siebie stany społeczeństwa polskiego.. Nie przyszedłem na świat, by pisać reportaże.. Jest to miłość romatyczna- czyli nieszczęśliwa, niespełniona, a przez to wyidelizowana i oderwana od rzeczywistości.. Johann Wolfgang Goethe uznawany jest za najwybitniejszego niemieckiego poetę okresu romantyzmu.Na podstawie podanych fragmentów Dżumy Alberta Camusa scharakteryzuj Rieux i Ramberta.. - Patrz, nie ma granicy między światłem i cieniem - szepnęła Maria.. Ale możeStreszczenie najważniejszych mitów, na podstawie ,.. CHARAKTERYSTYKA I OCENA CHŁOPÓW I INTELIGENCJI W "WE.. Streszczenie mitu o Wojnie Trojańskiej.. Relacje między Bogiem a człowiekiem istniały od zawsze.. Głównym tematem dramatu jest miłość.. Maria podniosła głowę znad książki.. (Urszula (Orszula))ORSZULI KOCHANOWSKIEJ,WDZIĘCZNEJ, UCIESZONEJ, NIEPOSPOLITEJ DZIECINIE, KTÓRA CNÓT WSZYTKICH I DZIELNOŚCI PANIEŃSKICH POCZĄTKI WIELKIE POKAZAWSZY, NAGLE, NIEODPOWIEDNIE, W NIEDOSZŁYM WIEKU SWOIM, Z WIELKIM A NIEZNOŚNYMRODZICÓW SWYCH ŻALEM ZGASŁA, JAN KOCHANOWSKI, NIEFORTUNNY OCIEC, SWOJEJ .Na podstawie fragmentów księgi wyjścia scharakteryzuj relację między bogiem a człowiekiem..

Pożegnanie z Marią, scharakteryzuj Tadka, bohatera i narratora tego dzieła."

Przedstaw go jako wojownika, chrześcijanina i wasala.. Wykorzystaj znajomość całego utworu.. Dla romantyków wartością było przeżywanie miłość, bez względu na to, czy była odwzajemniona.scharakteryzuj hioba na podstawie podanych fragmentów księgi zwróć uwagę na to jakich emocji doświadcza i jak przyjmuje swój los?. Przedstawia ich pełny obraz z wadami i zaletami.Scharakteryzuj na podstawie zacytowanych fragmentów te dwie grupy polskiego społeczeństwa i "Sami woi, polska szopa"- chłopi i inteligencja w Weselu Stanisława Wyspiańskiego.. Omów zagadnienie na wybranych przykładach (np. twórczość Tuwima, Białoszewskiego, Gombrowicza, Witkacego).TEMAT:Jaką kobietą jest Joanna Podborska z Ludzi bezdomnych?. Hioba poznajemy na podstawie tego, co mówi o sobie on sam, co mówią o nim Bóg i szatan oraz co mówią na jego temat jego przyjaciele i żona.. Wszyscy patrzą na bohatera nieco inaczej i trzeba wziąć pod uwagę wszystkie głosy.Obiektywne spojrzenie na bohatera - przybliżenie podstawowych informacji i faktów z jego życia (pochodzenie, samodzielność i determinacja w dążeniu do zdobycia wykształcenia, praca w redakcji "Niwy", romans z Justyną, ciąża dziewczyny i próba uniknięcia skandalu, małżeństwo z Elżbietą Biecką, awans na prezydenta miasta, choroba Bogutówny, zamach na Zenona i jego samobójcza śmierć).Temat2.Na podstawie podanych fragmentów Tanga Sławomira Mrożka scharakteryzuj Artura, zwracając uwagę na przyczyny i konsekwencje jego buntu..

Trzeba być patriotą.Scharakteryzuj Hioba na podstawie znanych Ci fragmentów Księgi Hioba.

Jego cechy odnieś do oświeceniowego i romantycznego sposobu postrzegania świata i człowieka.. Smuga cienia leżała na jej czole i oczach i spływała wzdłuż policzka jak przejrzysty szal.. W Starym Testamencie, najstarszej części Biblii, wspólnej dla wyznawców judaizmu i chrześcijaństwa, znajduje Księga Hioba.. Teraz dopiero lepiej zauważył, jaki jest jej profil.. Zakres podstawowy i rozszerzony.. Wykorzystaj znajomość całego utworu.. Wstęp.. Dramatopisarze antyczni chętnie kreowali wizerunki władców w swoich sztukach, aby .Charakterystyka postaci Hioba na podstawie starotestamentowej "Księgi Hioba".. Wykorzystaj znajomość całego utworu.Na podstawie poniższych fragmentów dramatu Johanna Wolfganga Goethego scharakteryzuj Fausta.. Problem władcy i władzy był poruszany niejednokrotnie w literaturze i kulturze.. FRAGMENT 1: Oderwał oczy od widoku miasta i chciał znowu przypatrzeć się pannie Joasi.. Fragmenty pochodzą z epopei narodowej pt "Pan Tadeusz", której autorem jest Adam Mickiewicz.. Porównaj ich postawy i ważne dla nich wartości, wykorzystując znajomość utworu.. Nie należy zamykać się w sobie oraz być egoistą.. Jest to historia rycerza, który dla swojego seniora podbija ziemie pogan i w jednej z bitew umiera na polu chwały.scharakteryzuj pana paska na podstawie poznania fragmentow pamietnikow.na podstawie fragmentów powieści "Chłopi" scharakteryzuj mentalność chłopską, wykorzystując poniższe sugestie: a)dualistyczna koncepcja rzeczywistości, np: b)przejawy tabu językowego w odniesieniu do zła, np: Rozwiązania (0) Dodaj rozwiązanie.Na podstawie ilustracji zamieszczonych w podręczniku na tej sa 2011-03-16 15:44:20 Na podstawie ilustracji zamieszczonych w podręczniku opisz , jak wyglądał pałac magnacki..

Na podstawie fragmentów IV części Dziadów scharakteryzuj miłość romantyczną.

Miłość zdominowała całe jego życie, uległ jej w zupełności, skazując się tym samym na niewyobrażalne cierpienie.. Żyją?. Charakterystyka dwóch obozów na podstawie fragmentu "My i wy": Odpowiedź na zadanie z Ponad słowami 2.Część 1.. Zwyczaje i obyczaje szlacheckie w "Panu Tadeuszu" "Świteź" Adama Mickiewicza - streszczenie; U nas w Auschwitzu - streszczeniena podstawie analizy fragmentów satyry Ignacego Krasickiego scharakteryzuj modnych P{polaków w XVIII wiekuTo wszystko, cośmy powiedzieli, niech posłuży za objaśnienie nienawiści dla nas, za odpowiedź na skargi, które dają nam pewne zadowolenie.. Nie zawsze jednak układały się tak samo, jednak zawsze ludzie wiedzieli że Bóg istnieje.. Zostań przewodnikiem swojej klasy i oprowadź ją po pałacowych wnętrzach.Według niego, należy przebywać w towarzystwie osób, od których można się czegoś nauczyć i z którymi można dzielić się swoimi poglądami.. Krzyczą, więc czują - czują, więc żyją.. Ach, odtąd dla niej tylko, o niej, przez nią, za nią!Scharakteryzuj na podstawie zacytowanych fragmentów te dwie grupy polskiego społeczeństwa i ich wzajemne relacje.. - To idiotyczne, doktorze, rozumie pan..

Scharakteryzuj i oceń bohaterkę - na podstawie analizy wskazanych fragmentów oraz znajomości całej lektury.

Korzystanie z życia, zdaniem autora, polega na równomiernym rozgraniczaniu czasu między siebie, Ojczyznę, przyjaciół.. Odpowiedź Guest.. Scharakteryzuj na podstawie artykułu "My i wy" obóz "starych" i "młodych".Scharakteryzuj króla Edypa na podstawie przytoczonych fragmentów tragedii Sofoklesa oraz króla Makbeta, wykorzystując swoją znajomość dramatu Williama Szekspira i porównaj dwóch monarchów.. Język utworu literackiego jako pole eksperymentu artystycznego.. Broda miała kształt czysto sarmacki czy kaukaski.. "Pieśń o Rolandzie" pochodzi z cyklu o Karolu Wielkim i jego dwunastu paladynach.. I. ROZWINIĘCIE TEMATU Za rozwinięcie tematu można uzyskać maksymalnie 25 punktówO Gustawie mówi się, że jest "bohaterem zatrzaśniętym w pułapce miłości i nieszczęścia"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt