Test sprawdzający wiedzę z lektury balladyna

Pobierz

Jeśli będziesz miała jakieś pytania co do odpowiedzi na dane zagadnienie, to wtedy pytaj nas tutaj.Z jakiej rodziny pochodziła Balladyna?, Jak miała na imię siostra Balladyny?, Skąd pochodzi imię Balladyny?, Kto jest autorem dramatu Balladyna?, Za kogo wyszła Balladyna?, Co siostry miały zbierać w lesie?, Kto poradził Kirkorowi, by wziął żonę z ludu?, Od kogo Lech otrzymał koronę?, Kto wygnał Popiela III?, Dlaczego Kirkor zatrzymał się w chacie wdowy?, Co się stało .Twój wynik: 20/20 Na piątkę!. Nie wiedział o zbrodni jakiej dopuściła się jego ukochana.. 8.Balladyna została trafiona przez piorun 9.Goplana była nimfą wodną.. I wten oto sposób Kostryn został otruty.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Balladyna" Juliusza SłowackiegoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Znasz te książkę jak własną kieszeń!Dodaj test Ta witryna wykorzystuje pliki cookies by zarządzać sesją użytkownika.. Dodawaj wpisy.. 174 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Inne testy z kategorii.. Możesz zdobyć 17 pkt.. Testy \ Lektury szkolne \ Balladyna - test łatwy; Balladyna - test łatwy, test z lektury Łatwy test ze znajomości lektury Balladyna.TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO..

Zarejestruj się ...'Balladyna' - test znajomości lektury.

Balladyna Lektura J. Słowackiego .. Zapraszamy!. Rozwiąż test!Balladyna test "Balladyna" J. Słowackiego to: a) baśń, b) legenda, c) tragedia.. Zygmunt Krasiński.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Kajko i Kokosz.. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. Zapraszamy!. Świetnie!. Kirkor zabrał narzeczoną na zamek i tam ją poślubił.. test dodany 13 lat temu przez madziqa.. W drugiej części znajdziecie kolejny test z j. polskiego, m.in. w wersji "online".. Zemsta popularność: 254 .Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Średnia 9/12.. Juliusz Słowacki.. No i kolejna porcja różnorodnych zadań.. Słyszy głosy z zaświatów, ukazuje jej się duch Aliny, odpędza go, aż wreszcie mdleje.. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. W nocy Balladyna zabija śpiącego Grabca.Została nią Balladyna, która wygrała konkurs rywalizując z młodszą siostrą.. Warto "przebrnąć!". Pytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Quo vadis - test wiedzy..

Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.

wyskoczy Ci tego mnóstwo.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Test Makbet - William Szekspir 2 Test Dzieje Tristana i Izoldy - Józef Bedier 3 Test Biblia 2 Test Dzieje Tristana i Izoldy - Józef Bedier 1 Test Lalka - Bolesław Prus 1 Test Balladyna - Juliusz Słowacki 4 Test Hamlet - William Szekspir 1 Test Romantyzm 2 Test Romantyzm 3 Test Ludzie Bezdomni - Stefan Żeromski 1Witaj na stronie Quizz.pl.. 3 / 12 Pustelnik, do którego przybywa Kirkor, mieszka w chacie w pobliżu: jeziora.. Opis testu.. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. On sam również stał się jej ofiarą.. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. BloodyBlack 2 lata temu.. Balladyna poczęstowała go solą i zatrytym chlebem.. Test składa się z 12 pytań.. Rozwiąż test.. Lew, czaro.. Obserwuj autorów.. Inne tryby testu.Test wiedzy - "Balladyna"!. Cookies używane są także do monitorowania statystyk strony, oraz zarządzania reklamami.Balladyna wypiera się swojej matki i każe wygnać ją z pałacu.. To w ramach przygotowań do egzaminu.. Zaznacz zdanie, które zawiera nieprawdziwą treść: a) W dramacie występuje tekst główny i tekst poboczny, b) W dramacie bohaterowie są charakteryzowani przez ich działania, c) W dramacie o przebiegu zdarzeń informuje narrator..

Więcejuzupełnić wiedzę dotyczącą utworu dramatycznego pt. "Balladyna".

Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego.. 1 / 12 Autor ''Balladyny'' to: Adam Mickiewicz.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraBalladyna | Inne lektury • streszczenie • opracowanie • bohaterowie • życie i twórczość autora • test.. Balladyna przebrana za rycerza, zabiła go na polu bitwy.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. Słudzy Goplany to: a) Chochlik i Filon, b) Skierka i Grabiec, c .Witaj na stronie Quizz.pl.. Szkice węglem popularność: 2561 dodał: Atrixanka: Co wiesz o literaturze popularność: 876 dodał: sunshineee: Przypadki!Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Na dźwięk melodii granej przez Chochlika i tajemniczego śpiewu opowiadającego historię jej zbrodni, Balladyna popada w obłęd.. test dodany 12 lat temu przez iMadi.. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.. Szkoła latania - test wiedzy.. Zapisuj ulubione.. Wyniki w sieci .. Alicja Guziel 1.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. 2 / 12 Siostra Balladyny, która została zamordowana, to: Lilia..

Wypracowanie zawiera 479 wyrazów.Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).

Udostępnij.. rzeki.Wiedza ogólna (1880) Wychowywanie (8) .. Balladyna Lektura Balladyna Juliusza Słowackiego.. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Test: Kompozycja "Balladyny" jest: a) zamknięta b) złożona c) rozwojowa d) otwarta Rozwiązanie - Dzban malin symbolizuje: .. Autor "Balladyny" drwi z: a) swoich przyjaciół .Balladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrócili do miasta, aby tryumfować.. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o lekturze "kwiat kalafiora".Wypełniając test wiedzy, sprawdzasz ile wyniosłeś czytając tą lekture.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.Test z lektury szkolnej Balladyna.. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Inne testy z kategorii.. Poprawne odpowiedzi otrzymacie w czwartek (19.03.2020), do godz.12.00 .. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Test sprawdzający Twoją znajomość lektury "Spotkanie nad morzem" J. Korczakowskiej.. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Skomentuj..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt