Bezpieczne korzystanie z komputera prezentacja

Pobierz

Ważne!. Netykieta to: Internetowa wizytówka Oprogramowanie umożliwiające bezpieczne korzystanie z sieciLaszkowska J.: Komputer zagrożeniem dla dzieci i młodzieży "Wychowanie na co dzień" 2003 nr 12.. Jedyną gwarancją bezpieczeństwa jest więc nie wyjmowanie go z tego pudełka lub w ostateczności: nie podpinanie do sieci internetowej.. Miej "świadomość" z kim masz do czynienia 3.. Nie umieszczaj w sieci zdjęć, które mogą Ci zaszkodzić dziś lub za jakiś czas.Jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych?. ze strony swoich rówieśników- stalking - uporczywe nękanie, Nadmierne korzystanie z Internetu-BEZPIECZNE POSŁUGIWANIE SIĘ KOMPUTEREM I JEGO OPROGRAMOWANIEM, KORZYSTANIE Z SIECI KOMPUTEROWEJ.. Aktualizuj na bieżąco swój system .BEZPIECZNE SURFOWANIE W INTERNECIE Bezpieczne korzystanie z Internetu, to umiejętnośćsprawnego poruszania sięw cyberświecieoraz dostrzegania i omijania zagrożeń.. Redakcja bezpiecznypc.pl 10 listopada 2020.. Niestety, nie wszystko jest tam zawsze takie, na jakie na pierwszy rzut oka wygląda.. Jak korzystać z portali społecznościowych?. Aby czućsię bezpiecznie w sieci, należyposiadaćinformacje o tym jak zabezpieczyć sprzęti jak chronićswojąprywatnośćoraz nie daćsięoszukaćinternetowym przestępcom.Bezpieczne korzystanie z komputera przez dziecko Kiedy dziecko podrośnie i zacznie samodzielnie korzystać z komputera, rodzice staną przed problemem zapewnienia mu bezpieczeństwa i wyboru takich zabaw, by jednocześnie mogło się uczyć i poszerzać swoją wiedzę..

Wskazówki dla nauczyciela:Niebezpieczne kontakty .

Włącz autoodtwarzanie.. Kontakty z nieznajomymi -jak się nauczyć zasad bezpieczeństwa?. jest kilka zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać: - nie podawaj nikomu danych (chyba, że są wymagane przy rejestracji - wtedy tylko w sprawdzonych serwisach publicznych) - gdy ktoś wypytuje cię o twoje dane - nie odpowiadaj; najlepiej skończyć taką rozmowę jeżeli nie musisz, - nie umieszczaj ważnych danych na komputerze podłączonym …zapewnij sobie przerwy w pracy z komputerem, które pozwolą ci się zrelaksować i umożliwią odpoczynek oczom, mięśniom szyi, barku i dłoni.. Nie ufaj osobie poznanej przez Internet.. Pobierając treści z niepewnych źródeł, możesz narazić siebie i swój komputer na niebezpieczeństwo.. Uważaj na Publiczne sieci WI-FI 5.. Zaproszenia do ubicia interesu.W bezpieczny sposób usuwaj swoje dane z nośników, których się pozbywasz.. Weryfikuj informacje 8.. Mówi, że ma 8 lat, ale może mieć 40!. Wykorzystuj tryb Incognito 11.I.. Markowe, poleasingowe laptopy do domu i biura.. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego 4.. Włączaj komputer tylko wtedy, gdy ktoś dorosły jest w domu.. Podczas pracy przy komputerze nie zapominaj o poniższych zasadach: plecy powinny być wyprostowane i przylegać do oparcia krzesła;Prezentacja programu PowerPoint Bezpieczny Internet Komputer z dostępem do Internetu jest jednym z najważniejszych narzędzi służących współczesnemu człowiekowi do pracy, nauki i rozrywki..

Warto poświęcić na to czas,Jak korzystanie z komputera wpływa na nasze zdrowie.

Antywirus łącząc się za pomocą Internetu z bazą definicji najnowszych wirusów: wykonuje aktualizację wykonuje odnowienie wykonuje odświeżanie sprawdza licencję oczyszcza komputer z wirusów 18.. Nie otwieraj podejrzanych plików 7.. Chroń swoje dane osobowe 2.. Komputer rozwija zainteresowania i samodzielność, dostarcza rozrywki i relaksuje.. Generuj losowe hasła 3.. 5.Komputer a dziecko.. Rozumienie, jak pracuje komputer, umiejętność pracy z różnymi programami to również talent, którym może zabłysnąć.Jak bezpiecznie korzystać z internetu?. Nie spotykaj się z osobami poznanymi przez Internet!. BEZPIECZNE POSŁUGIWANIE SIĘ KOMPUTEREM I JEGO OPROGRAMOWANIEM, KORZYSTANIE Z SIECI KOMPUTEROWEJ Uczeń: 1) opisuje modułową budowę komputera, jego podstawowe elementy i ich funkcje, jak również budowę i działanie urządzeń zewnętrznych; Ćwiczenie 1 Rozpoznawanie i cechy charakterystyczne urządzeń komputerowych.. Co więcej spędzanie przez ekranem monitora wielu godzin dziennie może nawet prowadzić do problemów z nauką i relacjami interpersonalnymi.Plik bezpieczne korzystanie z komputera prezentacja.pdf na koncie użytkownika gatocaradepez • Data dodania: 28 lis 2018Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa, aby uniknąć zagrożeń w Internecie: 1..

4.Odpowiedzialne, bezpieczne korzystanie z sieci pomaga w chronieniu twojej prywatności.

Już niedługo poczytacie więcej o ochronie danych osobowych - zostańcie z nami:) Przeczytaj: 1. uwodzenia, Cyberprzemoc - dzieci coraz częściej padają ofiarami agresji .. Chroń prywatne dane 2.. Uczeń: 1) opisuje modułową budowę komputera, jego podstawowe elementy i ich funkcje, jak również budowę i działanie urządzeń zewnętrznych; Ćwiczenie 1 Rozpoznawanie i cechy charakterystyczne urządzeń komputerowych.O tym jak bezpiecznie korzystać z Internetu.. Opracowanie: Magdalena Chomiuk Małgorzata Bodecka Łosice, marzec 2005r.Poniżej linki do ich opisu: Rodzice, którzy nie wiedzą, jak rozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa w sieci, lub ci, których dziecko miało kontakt ze szkodliwymi treściami i nie wiedzą jak na tę sytuację zareagować, mogą skorzystać z bezpłatnej linii 800 100 100 prowadzonej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.Nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu czy adres domowy.. W dzisiejszych czasach spędzamy coraz więcej wolnego czasu przed komputerem, żeby kontaktować się przyjaciółmi i pisać emaile, surfować po Internecie, korzystać z portali społecznościowych i oglądać telewizję online.zapoznanie uczniów z zasadami netykiety zapoznanie z zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Sieci Cele operacyjne: Uczeń: wie jak zachować się w sytuacjach zagrożenia, wie po jakich stronach WWW może bezpiecznie surfować uruchamiać bezpieczne strony wymienia zasady netykiety i stosuje je w praktyce bezpiecznie korzysta z Internetu.OpisBezpieczeństwo Internet to kopalnia informacji..

Jednak w dzisiejszych czasach komputer bez ...Na czym bezpieczne korzystanie z sieci?

Sprawdź certyfikat strony 4.. Komputer nie jest zwyczajnym elementem wyposażenia!. Możesz się chronić przed internetowymi szpiegami na wiele różnych sposobów: Tryb prywatny ("incognito") w przeglądarkach.. Prezentacja programu PowerPoint Author: ąc z programu komputerowego dziecko, nie jest biernym obserwatorem, jak podczas np. oglądania telewizji.. PRACA WYKONYWANA PRZY ŹLE ZAPROJEKTOWANYM .. Komputery.. Komputery.. Aktualizuj oprogramowanie 10.. Jest przydatny .Plik bezpieczne korzystanie z komputera prezentacja.pdf na koncie użytkownika mindaugaslaskis • Data dodania: 22 kwi 2015Redakcja bezpiecznypc.pl 25 sierpnia 2021.. Raś D: Korzystanie z telewizji i komputera a ryzyko ograniczenia rozwoju kontaktów społecznych u uczniów.. online - grooming (co trzeci dzień do zespołu Helpline.org trafia zgłoszenie dot.. Uważaj na nieprawdziwe konta 9.. Jak każde narzędzie może być wykorzystywane do różnych celów.Kształtowanie bezpiecznych i higienicznych .. • stanowisko komputerowe powinno składać się z regulowanego stołu i krzesła obrotowego oraz podkładki pod nadgarstek.. Nie musisz godzić się na każde ciasteczko, które pomaga w śledzeniu twoich internetowych działań.. Jakie ślady zostawiasz serfując po Internecie?. Zadbaj o swój wizerunek.. Z przeprowadzonych badań wynika, że komputer dla dzieci może być bardzo szkodliwy.. Nie klikaj w podejrzane wiadomości 6.. Nigdy nie możesz być pewien, kim ona naprawdę jest.. Jeśli publikujesz w sieci swoje zdjęcia, zadbaj, by widzieli je tylko Twoi znajomi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt