Temat rozprawki antygona

Pobierz

2009-10-07 19:07:12 Rozwiąż krzyżówkę.. Antygona i Kreon to równorzędni bohaterowie, tragiczni, ponoszą klęskę.. Jest ona ucieleśnieniem ufności w boską sprawiedliwość oraz stalowej determinacji.. Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. Tytułowy bohater tragedii Williama Szekspira przejął władzę, bezlitośnie mordując prawowitego króla.. Nie należy zapominać również o tym, że ciało zmarłej osoby należy pogrzebać z należnym mu szacunkiem i nie dopuścić do tego, aby stało się żerem .Nie wypowiadał się na temat Antygony.. Uwaga!. Na sądzie przed Kreonem zachowała dumę i godność, nie wypierała się swojego czynu i nie prosiła o wybaczenie.Przydatność 50% Rozprawka na temat: "Antygona" jako przykład tragedii antycznej.. Hajmon wyraża głos opinii publicznej, która jest oburzona postępowaniem Kreona i stoi po stronie poszanowania praw boskich.. • Temat sugeruje wiele mo żliwo ści, jednak .. Dominika Grabowska 22 sierpnia, 2013 II Gimnazjum , język polski No CommentsRozprawka - Antygona ( TEZA ) - rozwiązanie zadania.. Główną bohaterka jest Antygona, która wbrew rozkazowi króla, zamierza pogrzebać swojego brata.Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018 Małgorzata Mrowiec 20.11.2018 Zobacz galerię (4 zdjęcia)Rozprawka "Antygona" Rozprawka: Napisz Rozprawke w której rozważysz Ponadczasowość "Antygony" są Pisarze których dzieła trwają krótko..

2012-03-01 18:17:29 Temat do rozprawki , help me!

Racje serca i racje rozumu - rozpatrz konflikt między Antygoną a Kreonem.. Forma - rozprawka.. Zasiadłszy na tronie, szybko stał się człowiekiem znienawidzonym przez lud i opuszczonym przez dawnych przyjaciół.. Przygotowanie do napisania rozprawki.Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziTest zawiera 21 pytań.. Przygotowano omówienia lektur obowiązkowych z klas 7-8 - przy każdej lekturze uczeń znajdzie profesjonalne opracowanie tekstu, streszczenie, charakterystyki bohaterów, motywy pomocne przy pisaniu wypracowania, zestawienie najważniejszych wątków, problemów i nawiązań.Makbet jako władca i tyran - rozprawka.. TAGI: Sofokles Antygona rozprawka.. • Zaczn ę od ., • Będę starał si ę broni ć tezy, i ż.Plik temat rozprawki z antygony.pdf na koncie użytkownika karolkotlarski • Data dodania: 27 mar 2016Temat wypracowania: Bohaterowie mitologiczni jako symbole wartości cenionych także dziś (uniwersalizm mitów)!.

• Nawi ązuj ąc do tematu... • Temat zakłada, że .

Temat: Wizja ludzkiego losu w Antygonie Sofoklesa.. "Antygona" jest utworem przystosowanym do wystawiania na scenie.. Tezę postawioną w temacie poprzesz odpowiednimi argumentami.. RADA 1: Nie czujesz się bardzo mocny w pisaniu - wybierz rozprawkę.. Antygona jest tytułową bohaterką dramatu antycznego poety Sofoklesa.. W rozwinięciu zauważamy, że przyczyną zachowania Antygony.. Racje serca i racje rozumu - rozpatrz konflikt między Antygoną a Kreonem.Witamy na zalicz.net!. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Napisz rozprawkę na temat: Patriotą można być zarówno w czasie wojny, jak i w czasach pokoju.. Żył w latach 496-406 p.n.e. Jego główną zasługą dla teatru było wprowadzenie na scenę trzeciego aktora.. Antygona a prawo ludzkie Właściwie sprowadza się to do jednego konfliktu: prawo boskie a prawo ludzkie.. 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brata 84% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.. Sofokles.Był to jeden z trzech, obok Ajschylosa i Eurypidesa, wielkich tragików greckich.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie ?. Wywiad z Kreonem na temat jego działań jako władcy - Sofokles "Antygona" .. "Antygona" Sofoklesa datowana jest na rok 442 p .Jak to napisać?.

79% Rozprawka na temat: "Antygona" jako przykład tragedii antycznej.Rozprawka - Antygona.

Śmierć Antygony pociąga za sobą śmierć Hajmona, ta z kolei powoduje śmierć Eurydyki.Antygona - rozprawka - napisał w Język polski: może ktoś mi pomóc w napisani rozprawki albo podać link gotowca lub materiałów do niej.tematy(wybrać jeden)1.Czy Antygona nie stanowi przykładu osoby owładniętej fanatyzmem religijnym?. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.Antygona wolała sprzeciwić się zakazowi Kreona, niż narazić się na gniew bogów.. To najprostszy i naturalny wybór formy przy tym temacie.. Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., ?Kto miał rację Antygona, czy Kreon?. • Odpowied ź nie wydaje si ę by ć prosta, dlatego stawiam hipotez ę .. Ogólna wymowa utworu jest następująca: Kreon nie miał prawa sprzeciwiać się prawom boskim, nie uczynił tego jednak ze złej woli.Sofokles - Antygona - Prawo boskie czy prawo ludzkie - Co na ten temat sądzi Antygona, co Kreon, a ty co sądzisz o postępowaniu obu postaci?. Została napisana w starożytności, ale jest tragedia ponadczasową.. "Antygona postąpiła słusznie grzebiąc zwłoki brata " to jest mój temat ale jednocześnie teza.Antygona Kto jest autorem Antygony..

Jeśli wystąpią trudności, można pozwolić uczniom pisać rozprawki na tematy omówione na lekcji.

Gdyby jednak postąpiła inaczej może ominęła by ją śmierć, ale z pewnością nie kara boska.. Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Jest problem, trzeba go rozwiązać, a najlepiej do tego nadaje się rozprawka.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Test Antygona, Antygona podręcznika Lektury dla Klasa III.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. RADA 2: Wybierz ciekawszy układ.Repetytorium prezentuje cały wymagany na egzaminie materiał.. są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada .Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.2.. Córka Edypa, wybiera działanie w zgodzie z sumieniem, lecz wbrew zarządzeniu władcy: pomimo zakazu, wydanego przez panującego w Tebach jej wuja Kreona, dokonuje pochówku poległego w wojnie brata.Antygonie zależało tylko na obronie godności człowieka, chciała zapewnić swojemu bratu pochówek.. Niestety, jej postawa, według Kreona, zasłużyła jedynie na śmierć.. Na kartach dzieła nie pojawia się wiele informacji na temat sposobu .. Określ swoje stanowisko w tej sprawie, a następnie uzasadnij je, popierając argumenty przykładami: jednym z literatury, jednym z historii i jednym wynikającym z własnych obserwacji.2 Język rozprawki Słownictwo zaczynaj ące wypowied ź: • Moja odpowied ź na pytanie zawarte w temacie jest nast ępuj ąca: .. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt