Sprawdzian z rz wymiennym

Pobierz

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. "Rz" wymienne w nazwach zawodów wersja bc // wersja kol ; Identyfikujemy słowa z "rz" niewymiennym wersja bc // wersja kol ; Kolorujemy co drugą literę w diagramie, by poznać słowa z "rz .SPRAWDZIAN Z PISOWNI RZ I Ż Kl. VA gr.1 1.. W zadaniu 9 pamiętaj o wielkiej literze na początku zdanie i kropce na końcu.. W atmosfe -- ż rz e ju -- ż rz nagromadziły się ładunki elektryczne.. Wypisz wszystkie spółgłoski , po których piszemy RZ ( 0-3p).. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Dobierz w pary wyrazy według zasady rz wymienne na r Dopasuj wyraz do zasady Odszukaj 17 wyrazów z rz oraz wyjątki :-) Sprawdź się!. 2.Dyktanda online dla uczniów z klas 4 - 6.. Proponuję naukę w następującej kolejności: Przeczytajcie kilka razy pierwszą zwrotkę.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. 3.rz wymienne na r - RZ wymienne na R - Wymiana rz na r - ,,Rz'' wymienne na ,,r" - Rz wymienne na r - Rz wymienne na r - rz na r - Rz wymienne na r kl.2Jeżeli Twoja pociecha ma wątpliwości, kiedy piszemy rz a kiedy ż, nasze ćwiczenia edukacyjne spieszą z pomocą!. Pisownia zmiękczeń (w tym zakończeń bezokoliczników) np. słońce, zieleń, cienie, cichnie, gryźć, iść, jechać..

Wykonaj samodzielnie sprawdzian nr 12.

Za każdym razem przyznaj sobie punkt.. Mając na uwadze powyższą zasadę, opracowałam zestaw kart z ortografii.. "Rz" piszemy:Wyrazy z ''rz''niewymiennym to ;rzuca tarzać rzeka rzepa rzeźnik rześki perz burzyć jarzębina murzyn Wyrazy z ''rz'' po spółgłoskach to ;brzoza brzydko chrzan drzemka trzepak wrzos przebój przyroda grzyb potrzeba Wyrazy z ;rz'' wymiennym to;parzysty rowerzysta morze dworze tworzy marzec powtórzyć pierze kamerze jeziorzeLista z rz niewymiennym na końcu wyrazu: egzemplarz, formularz, herbarz, kalendarz, kałamarz, komentarz, korytarz, lichtarz, ołtarz, preliminarz, relikwiarz, terminarz, twarz, wachlarz, alkierz, kołnierz, macierz, moździerz, nietoperz, pacierz, pęcherz, perz, pręgierz, psałterz, spichlerz, talerz, kurz, piskorz, tchórz, węgorz 20 2Witold Gawdzik "Rymowany słownik wyrazów z rz - niewymiennym" Wierszyk zawiera niemało wyrazów z rz - niewymiennym.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Litery rz piszemy po spółgłoskach: p, b, t, d .. "rz" czy "ż"?. Skar rz ż y się na ż rz agle rz ż aglowc ów, bo p ż rz ez nie nie mo ż rz e jeździć na ł y rz ż wach .6..

Przed sprawdzianem powtórz: Jakie są wiosenne kwiaty.

Warto się go nauczyć na pamięć.. (z interpunkcji) Nie najlepszy poranek (z nie) Warszawianin w Krakowie (wielka i mała litera) Niezwykły konkurs (wszystkie zasady) Sekretne źródło (z ó i u)Deszcz z czasem zmieniał swoją intensywność i siekł glebę, liście d. ew i k. ewów.. Napisz , jaka zasada łączy podane wyrazy: ( 0-1p) skarżyć może potężny - 3.Przyporządkuj zasadę wyrazowi: ( 0-6p) każe wymiana na r w wyrazie pokrewnym karze wymiana na z w wyrazie pokrewnym brzoza niewymienne żonkil wymiana na d w wyrazie pokrewnym dołożyć w .Rz piszemy, gdy wymienia się ono na r./rz - wymienne/ Np.: morze - morski, harcerz - harcerstwo, murarz - murarstwo.. Zawierają one opracowywane wyrazy w klasie II.14 Wyrazy z ó wymiennym i z ó niewymiennym 1) Nazwij obrazki.. Podaj również 3 wyjątki w pod - punkcie b).. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:1 Ortografia na sprawdzianie w szkole podstawowej (zasady i przykłady) 1.. Odpowiedz.. Dyktanda z rz i ż, ch i h oraz ó i u. Dyktanda on-line przygotowane dla uczniów z klas 4-6.. Ułatwią to zdania, w których występują te same wyrazy co w rymowance.. Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski Ortografia wyrazy z rz Rz wymienne, niewymienne, w zakończeniach -arz, erz Sortowanie według grup wg Karolina669Bez słownika - Utrwalamy słowa z RZ niewymiennym..

2) Podpisz te obrazki, których nazwy to wyrazy z ó niewymiennym.

2009-09-07 15:27:45 Węszyć wymienne na ą 2012-04-04 09:09:0610 123 ac?. Rozwiązaniem są wyrazy z "ż".Hej mam taką prace domową plis pomużcie :( : Wypisz po 5 wyrazów z rz po spółgłosce nie wiymienne i wymienne.. Kliknij w tytuł dyktanda i ćwicz ortografię.Wyrazy z rz wymiennym • Ćwiczenia umiejętności ortograficznych • pliki użytkownika jollen przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 7.JPG, 6.JPGpodajcie po dwa wyrazy z "rz" wymiennym, "ż" wymiennym i "ch" wymiennym 2009-10-20 19:16:29 Potkreśl wyrazy z ó wymiennym 2015-10-01 15:53:36 wyrazy z rz wymiennym których pisownia uzasadnia wyraz twór 2017-10-03 21:37:22Z czytanek i różnych tekstów uczniowie wypisują najczęściej spotykane wyrazy z "ó", "rz" i "h".. - Chodź do łóżka żabko mała, bo nadciąga burza - jeżyk żuje resztkę czegoś na kształt jeżyn i wymądrza się - Z rzadka się zdarzają rzeczy, kiedy trzeba schronić się.Temat: Powtórzenie wiadomości, "Moje sprawdziany" 1.. 1 p.Muszle białe w słońca żarze, zamki z piasku i radosne dzieci twarze.. Nieopodal drepcze jeż.. Wszystkożerny jest.. Wylosuj wyraz i określ zasadę: rz wymienne na r; rz po spółgłoskach; wyjątki; rz w zakończeniach: -arz, -erz; rz w zakończeniach: -mistrz, -mierz; rz niewymienne.niwiarz i dziennika (z rz i ż) Dziennika rz ż stwo ż rz y ł reporta ż rz o ż rz artach ż rz niwiarza , który najbardziej lubił przed rz ż e źniać maryna ż rz y i harce rz ż y ..

Pisownia wyrazów z rz wymiennym na r. Mierzenie długości linijką.

Krople deszczu two -- ż rz ące chmurę zaczęły się kilkakrotnie rozdzielać.Plik rz czy ż dużo fajnych ćwiczeń.doc na koncie użytkownika araika • folder ortografia i gramatyka • Data dodania: 23 lut 2012.. Na podstawie trzech wyrazów skojarz, o jakie słowo chodzi.. Z nami Twoje dziecko pozna zasady ortograficzne.Jest to krótki sprawdzian dla uczniów klasy drugiej szkoły podstawowej pozwalający utrwalić umiejętność pisowni wyrazów z ó wymiennym.. Zapraszamy do inspirującej i pouczającej zabawy z nauką.. Przekreśl koguciki nad tymi obrazkami, których nazwy zawierają ó wymienne.. Skomentuj.. Wszystko jestem z orto najlepsza z klasy mimo iż przyjechałam do polski gdy miałam 7 lat.. 1148 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. W klasie pierwszej kartki te wykorzystuje się do różnych ćwiczeń i zabawOdważni harcerze (z rz i ż) Zgubiony ołówek ( z ó i u) Zgrana klasa (z ą, ę, om, em, en, em) Choinka dla druha (z ch i h) Jak wyglądają pokoje piątoklasistów?. Dokończ regułę i podaj po 3 przykłady wyrazów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt