Test z lektury tomek na czarnym lądzie

Pobierz

Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckieGdy wracali do obozu nosorożec wyskoczył z krzaków i uderzył w Tomka i jego konia.. Wczoraj przyjechał do Londynu mój kochany Ojciec!. Wydarzenia w powieści rozgrywają się: a) w Polsce niepodległej b) podczas I wojny światowej c) w Rosji d) w Polsce pod zaborami 2.. Ocena ogólna.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Czarne StopyNajbardziej kompletny test z lektury Pamiętnik Czarnego Noska jaki znajdziesz w sieci.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Od tego czasu zobaczyło go już 152 osób, 96 z nich pobrało dokument.. Udostępnij.. Nosorożca zabito, a nieprzytomnego chłopca zaniesiono do obozu.. Powtórz wiadomości z lektury i przekonaj się czy wiesz już wszystko o "Tomku z krainy kangurów" Alfreda Szklarskiego.. Fabuła.. Kolejność tomów: "Tomek w Tarapatach" "Tomek w krainie kangurów" "Przygody Tomka na Czarnym Lądzie" "Tomek na wojennej ścieżce" "Tomek na tropach Yeti" "Tajemnicza wyprawa Tomka"Książka "Tomek na Czarnym Lądzie" jest napisana naturalnym i przystępnym dla Czytelnika językiem, co zdecydowanie ułatwia jej odbiór nawet najmłodszym miłośnikom książek.. Komentarze i opinie (0) Wiesz już zapewne, co to oznacza.. Stwórz magiczny świat na podstawie bajki ,,Alicja w Krainie Czarów", a ja zgadnę Twój przedział wiekowy!.

Przygodowa książka nosi tytuł "Tomek na czarnym lądzie".

Na ile znasz lekturę ,, Tomek na Czarnym Lądzie" ?. Np. Jakie plemiona spotkał Tomek itp. podajcie mi linki, a jeśli czytaliście to napiszcie mi parę pytań.Test z lektury "Tomek w krainie kangurów"!. Londyn, dnia 20 czerwca 1903 roku.. Londyn, dnia 20 czerwca 1903 roku.. Sprzedawane przez nas książki elektroniczne zabezpieczane są kodem zabezpieczającym, .. Tomek na Czarnym Lądzie (e-book) Twoja ocena.. STRONA 2.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. Pobierz plik epub.. Tanshee 4 lata temu.. Proszę o szybką odpowiedź!. Wyruszamy na nową wyprawę łowiecką, tym razem do Kenii i Ugandy w Afryce.Książka pt. ?Tomek na czarnym lądzie?. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników.Kup tomek na czarnym ladzie w kategorii Książki i Komiksy na Allegro - Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.Alfred Szklarski - Cykl-Przygody Tomka (2) Tomek na Czarnym Lądzie.epub uzavrano.. Wiesz już zapewne, co to oznacza.. Polecane książki.. 15 zł .. Tomek na Czarnym Lądzie Alfred Szklarski lektura 15 zł .. Biografie (310) Dla dzieci (1153) Edukacja (821 .. histori test o historii świata test o gwiazdy tańczą na anime manga japan japonia test z języka hiszpańskie polski test z dzieci z bullerbyn astonomia new moon test o kuchni test z małego księcia .Tomek na Czarnym Lądzie Data wydania:1987 1..

Test z lektury "Tomek w krainie kangurów" Odpowiedzcie mi na to: 1.

Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (podstawówka).. Alfred Szklarski to bardzo płodny pisarz literatury młodzieżowej, za którą zdobył liczne prestiżowe nagrody.Tomek na wojennej ścieżce - trzeci tom z cyklu powieści Alfreda Szklarskiego, opowiadający o przygodach Tomka Wilmowskiego, wydany po raz pierwszy w 1959.. Użytkownik uzavrano wgrał ten materiał 4 lata temu.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. .. Książki są lekturą łatwą i atrakcyjną dla chłopców od wielu pokoleń.. Szklarskiego.. .» Strona główna » Książki i komiksy » Książki » Tomek na Czarnym Lądzie.. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. Tym razem Tomek wyjeżdża z Londynu do Hamburga.. Wyruszamy na nową wyprawę łowiecką, tym razem do Kenii i Ugandy w Afryce.. Akcja książki tym razem rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych i Meksyku, gdzie odzyskując siły po nieprzyjemnym zdarzeniu z szarżą nosorożca w Afryce, do którego doszło podczas wydarzeń opisanych w książce .Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach.. Zobacz inne Powieści i opowiadania, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne Tomek na Czarnym Lądzie - opinie, cena - MediaMarkt.pl Wykorzystujemy pliki Cookies do celów statystycznych, analitycznych, personalizacji przedstawianych ofert oraz celów związanych z bezpieczeństwem naszego sklepu, aby .Tomek na Czarnym Lądzie Alfred Szklarski lektura ..

Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Pamiętnik Czarnego NoskaTomek na czarnym lądzie.

W ten sposób zapewnia sobie, matce i .Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach.. Będziemy chwytali: goryle, hipopotamy, nosorożce, słonie, lwy i żyrafy!Pytania do książki "Tomek na Czarnym lądzie?. Francesca Shaw; Przez trzy lata Camilla Knight z wielkim powodzeniem występuje w miejskim teatrze w Bath jako Lysette Davide.. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników.Kilka słów o książce pt. "Tomek na Czarnym Lądzie.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Skomentuj.. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów.. Dodawaj wpisy.. Tajemnicza aktorka.. Stamtąd wypływa do portu w Kenii w mieście Uganda.Przygody Tomka na Czarnym Lądzie, Tomek na Czarnym Lądzie - drugi tom z cyklu powieści Alfreda Szklarskiego opowiadających o przygodach Tomka Wilmowskiego.Książka ukazała się po raz pierwszy w 1958 i była później wielokrotnie wznawiana..

Chciałabym Was zachęcić do przeczytania pewnej lektury, którą poleciła nam pani z przyrody.

była drugą, po którą sięgnąłem w tym roku szkolnym.. Pseudonim.Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach.. Dodane .Książki są lekturą łatwą i atrakcyjną dla chłopców od wielu pokoleń.. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów.. Zdrajcą okazał się: a) Tymowski b) Pawluk .Przygody Tomka na Czarnym Lądzie • LEKTURY-opracowania,testy • pliki użytkownika polskina6 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Przygody Tomka na Czarnym Lądzie.pdf, Przygody Tomka na Czarnym Lądzie opracowanie.pdfNajbardziej kompletny test z lektury Czarne Stopy jaki znajdziesz w sieci.. azozola 4 lata temu.. Zapisuj ulubione.Tomek w Krainie Kangurów; Tomek w Krainie Kangurów, test z lektury Test obejmuje wszystko co jest napisane w tej książce.Mogą go rozwiązywać osoby, które mają akuratnie omawiać lekturę, jak również te, które po prostu chcą :)Bardzo ważne!. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów.. 120 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Test składa się z 17 pytań.Autor książek o przygodach Tomka Wilmowskiego jest również współautorem napisanej wraz z żoną trylogii indiańskiej "Złoto Gór Czarnych".. Tomek odpowiadał za kolegę na lekcji: a) geografii b) historii c) j. polskiego d) j. rosyjskiego 3.. Jej autorem jest Alfred Szklarski.. Lew, czaro.. Obserwuj autorów.. Jeśli dalsze części przypadną mi do gustu, to czeka mnie jeszcze siedem tomów przygód młodego, polskiego podróżnika i jego kompanów.. Po przejęciu praw przez Muza S.A. książkę zaczęto wydawać pod zmienionym tytułem Tomek na Czarnym Lądzie.Test z lektury "Tomek w krainie kangurów" A..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt