Sprawdzian z sylaby i głoski klasa 2

Pobierz

Wzór: listwa: li-stwa, lis-twa, list-wagłoska z oznaczona jest literą z, głoska u - literą u, głoska p - literą p, głoska a - literą a. Podziel wyrazy na sylaby i podkreśl sylabę akcentowaną.SPRAWDZIANY: I KLASA Sprawdzian wiadomości i umiejętności nr 7 1.. Głoski, litery, sylaby - Policz sylaby, głoski, litery - sylaby, głoski, litery - sylaby, głoski, litery - sylaby - litery - głoski - Głoski, litery, sylabyPrzeczytaj głośno i starannie podane niżej zdanie, a następnie przepisz je do zeszytu.. Sprawdzian.. jeśli po głosce zmiękczonej występuje spółgłoska, to litera "i" oznacza zmiękczenie spółgłoski i jest samodzielną głoską, np. z-i-m-a (4 litery i 4 głoski), s-i-ł-a (4 litery i 4 głoski).. (0 - 3 punkty) bałwanek liście krokus kartka garnek lasZ podanych sylab ułóż wyrazy.. Zerówka Klasa 1 Polski.. Sylaba- to podzielenie słowa na części np. ta-ta, ma-ma .Wybierz jeden przedmiot z piórnika i powiedz, jaką się zaczyna sylabą.. Rozwiąż quiz na eduelo.pl i zbierz jak najwięcej punktów!Pun.Sprawdzian dla klasy IV "Głoska, litera, sylaba" 1. test, ola (odpowiedzi: 0) Lepiej byłoby gdyby można go było rozwiązać w komputerze, a nie drukować!Praca klasowa z fonetyki kl. V Zadanie 1.. W dwóch wersjach - grupa A i B.Plik sylaby głoski.doc na koncie użytkownika zeberka00 • folder kl. I • Data dodania: 11 kwi 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.2,5p..

Sylaby i głoski Ruletka.

Wyrazy Niania, Wojciech i Niemirowski Napiszcie mi do nich głoski litery i sylaby nie zapominajac o i ze czasem jest zmiekczeniem a czasem zmiekczeniem i spógłoska w wyrazie Za odpowiedz z góry dziekuje :PGłoski- najmniejszy element dżwiekowej formy wypowiedzi .. .Litera "i" zmiękczająca poprzedzające spółgłoski w wyrazach, a liczba GŁOSEK: Jeżeli litera "i" występuje przed samogłoską, nie oznacza ona głoski, lecz jest tylko znakiem zmiękczenia poprzedzającej ją spółgłoski.. papryka noski.. Połącz każdy wyraz z właściwym obrazkiem.. W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie, strząsa skrzydła z dżdżu, a trzmiel w puszczy, tuż przy Pszczynie, straszny wszczyna szum.d/ z,m,n,k,d,t 3.. Cztery dwuznaki występują w wyrazie: a/ chrząszcz b/ krzaczek c/ dżem d/ chusteczka 5.. Niosłam ciężką torbę.. Podkreśl wyrazy, które kojarzą się z wiosną.. Na trzy sylaby podzielisz wyraz: a/ kalafior b/ noc c/ jesień d/ odleciały 6.Halina Pikuta .. .Głoska, litera, sylaba - sprawdzian dla klasy IV.. Zajrzyj też do kategorii "fonetyka", gdzie znajdziesz podział konkretnych słów na sylaby, głoski i litery.Sprawdzian z fonetyki klasa VI.. swojej bliskoGłoski, litery, sylaby - ćwiczenia • pliki użytkownika elka745 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Och Karol 2 2011 [DVDRiP] [RMVB] [PL][Torrenty.org].torrent, głoska 2.jpgKtóra z głosek podczas wymawiania wyrazu rozkaz ulega zmianom fonetycznym?.

Podziel podane wyrazy na głoski i litery.

Jaka jest różnica między głoską a literą?. T. Kościuszki w Głogowie Grupa 1 1.. W sadzie rosną okazałe drzewa.. Wyraz Litery Liczba liter Głoski Liczba głosek pszenica dżdżownica wykrzyknik miesiąc szczelina 2.. SPRAWDZIAN Z FONETYKI KL IV .. Sprawdzian z głoski i litery Opracowanie: mgr Krzysztof Knoblauch Szkoła Podstawowa nr 6 im.. Szkoła Podstawowa w Chmielku.. śnieg śniegu, kołnierze kołnierz, samochody samochód 1,5p.. Słuchaj ten test jest super miałam takie same pytania na teście takim w mojej szkole on był z głoska,litera,sylaba.. Nic więcej nie powiem.. Wyraz zupa składa się więc z 4 głosek i 4 liter.. Codziennie ciekawsze lekcje!. Kilka głosek zapisano tu za pomocą dwóch liter.. instytucja .Dzielenie na sylaby to jeden z elementów sprawdzających wiedzę, umiejętności i zarazem gotowość dziecka (lub też jej brak) do podjęcia nauki w klasie pierwszej (sprawdzian występowania ryzyka dysleksji).Sprawdzian ten ma na względzie ocenę słuchu dziecka - czy słyszy ono dokładnie, jak dany wyraz podzielić na sylaby prawidłowo i czy w klasie pierwszej będzie mieć .Play this game to review Other.. Ile głosek i ile liter jest w wyrazie "dzwoneczek" a/ 10 głosek, 10 liter b/ 8 głosek, 10 liter c/ 10 głosek, 8 liter d/ 6 głosek, 8 liter 4. jest Misiek nory..

Zakoloruj głoski nosowe.

chłopak.. - Agnieszka.Liczba wyników dla zapytania 'klasa 2 głoski i sylaby': 10000+ Koło fortuny - sylaby i głoski Ruletka.. Wypisz wszystkie samogłoski występujące w języku polskim.. (0 - 2 punkty) Wiosna rozgościła się w naszym ogródku.. myje ____/5pkt.. Zapisz te wyrazy, zaznaczając miejsce przeniesień.. Nic dwa razy się nie zdarza.. Przepisz starannie zdanie.. Zapisz je.. Wierszyki ćwiczące głoski z zadaniami.. Z liter w ramce napisz imię dziewczynki i chłopca: k u e J r a t g k A a 2.. Odpowiedz i zaznacz tę sylabę.. Składanie w wyraz słów mówionych sylabami np. pa-ra-sol - parasol tem-pe-rów-ka - temperówka.. Litery- znaki graficzny charakterystyczny dla pism fonetycznych .. Sprawdzian dla klasy IV "Głoska, litera, sylaba" 1.. Mam dziesięć lat.. W każdej parze podkreśl wyraz, którego pisownia jest niezgodna z wymową.. Kartkówka.. W wyrazie arcymistrz akcent pada na: a) pierwszą sylabę od końca b) czwarta sylabę od końcaWięcej prezentacji i quizów na: że wiesz już, o co w tym chodzi?. Szły gąski wąską ścieżką.. Każdy z podanych wyrazów można przenieść na trzy sposoby.. Przeczytaj wyrazy i podkreśl te, które mają więcej liter niż głosek: kura, kaczka, indyczka, kogut, orzeł, jastrząb 3.Zadanie 7.. 1 głoska = 2 litery, np. w wyrazie dzwon: głoska dz oznaczona jest 2 literami: d oraz z, głoska w - literą w, głoska o - literą o, głoska n - literą n.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Zdania, wyrazy, sylaby to pierwszy krok w analizie i syntezie słuchowej.3..

Podziel na głoski litery i sylaby.

wg Katarzyna1mazur.. Literą "i" zapisujemy: a) tylko zmiękczenie spółgłoski, b) tylko samogłoskę "i", c) dźwięczność głoski, d) zmiękczenie spółgłoski oraz samogłoskę.Sprawdzian z fonetyki dla klasy IV zawiera polecenia dotyczące przeliczenia głosek i liter w wyrazach, ułożenia słów w kolejności alfabetycznej, oznaczania miękkości, dzielenia na sylaby oraz krzyżówkę sprawdzającą znajomość pojęć fonetycznych typu samogłoska, sylaba, litera itp. biedronki jamnik.. Głoska to: a) znak graficzny litery, b) część alfabetu, c) najmniejsza część wymawianego wyrazu, d) środek stylistyczny oddający dźwięki słyszane w naturze.. wg .1 Sprawdzian wiadomości z języka polskiego dla kl. II 1.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!. np. w wyrazie SIANO - "si" jest liczone jako jedna głoska, bo występuje przed samogłoską "a" (wyraz ten ma 2 sylaby, 4 głoski, 5 liter, 2 samogłoski).Kartkówka dotycząca podziału na głoski, litery i sylabyKartkówka dotycząca podziału na głoski, litery i sylaby.. Sylaby i głoski-język polski Teleturniej.. Zadanie 8.. Głoska, litera, sylaba.. Wypisz wszystkie samogłoski występujące w języku polskim.. wzoru.. Ułóż zdania z rozsypanek.. Niepoważne wierszyki do utrwalania wymowy głosek.. Zadanie 2. listki li - stki.. Podziel na głoski litery i sylaby..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt