Sprawdzian ze znajomości treści balladyny

Pobierz

Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki materiał przygotować.. zbieraja maliny 20.. Alicja Guziel 1.. Tak, ale .Ponad 60 proc. z was powinno mieć łatwiej w tym quizie, a średnia tylko 10/15.. BloodyBlack 2 lata temu.. pochowana w mogile.. Opis testu.. Rozwiąż test.. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. 3) Porada Pustelnika i wysłanie żonie tajemniczej skrzyni przez pana zamku.. Ile trwa dzień na planecie Latarnika?. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. 9.Kim była Goplana?. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. Co robi balladyna by zdobyc wladze?. Wyniki w sieci .. a) żoną Kirkora i siostrą Aliny b) żoną Kirkora i córką Filona c) córką Wdowy d) córką Wdowy i Pustelnika 3.Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. 14/15 Nie czytalem ale jutro mam sprawdzian wiec se testy robie :) nienawidze czytac lektur narzucanych przez szkołe.Test ze znajomości treści "Balladyny" Juliusza Słowackiego 1. a) żoną Kirkora i siostrą Aliny b) żoną Kirkora i córką Filona c) córką Wdowy d) córką Wdowy i Pustelnika 3.Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac..

2) Wyjazd Kirkora i odcięcie się Balladyny od dawnych znajomości.

Rozwiąż test znajomości lektury Balladyna Juliusza Słowackiego i sprawdź jak dobrze pamiętasz wydarzenia z książki.Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Słyszy głosy z zaświatów, ukazuje jej się duch Aliny, odpędza go, aż wreszcie mdleje.. 10.W kim się .Kirkor ze sluzba 18.. Rozwiaz.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Test wiedzy - "Balladyna"!. Kim była tytułowa bohaterka-Balladyna?. Kim była tytułowa bohaterka-Balladyna?. Możesz zdobyć 17 pkt.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.Witaj na stronie Quizz.pl.. Test z lektury Mały Książę autorstwa Antoine de Saint-Exupery.. 4) Udanie się z prośbą o usunięcie znamienia z czoła do Popiela i ucieczka po zaproponowaniu wskrzeszenia zabitej Aliny.Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury na poziomie trudnym.. - Został otruty przez Balladynę chlebem i solą 6.Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Balladyna" Juliusza SłowackiegoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. W skromnej chatce mieszka uboga wdowa wraz ze swymi dwiema pięknymi córkami: Aliną i Balladyną.Pierwsza z nich jest łagodna i kochająca, druga to egoistka, pragnąca bogactwa i władzy..

ucieszyla sie uciekla z zamku"Balladyna" - sprawdzian znajomosci lektury.

U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. 7.W jaki sposób Balladyna pozbyła się Kostryna?. Jak musza zdobyc krola?. Kto ginie w walce o zamek?. .Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. Ile kolców miała róża do obrony przed światem?. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Posłaniec Kirkora, który przybywa do Balladyny ze skrzynią to: a) Geron b) Grolon c) Galon d) Gralon Rozwiązanie - "Kordian", "Balladyna", "Horsztyński" powstały podczas pobytu Słowackiego w: a) Londynie b) Paryżu c) Genewie d) Warszawie Rozwiązanie - W 1836 roku, w Rzymie Słowacki zaprzyjaźnił się z: .051 Balladyna - Juliusz Słowacki 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. Napisz do jakiego rodzaju literackiego należy utwór .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 174 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Czy znasz lekturę " Balladyna " | sameQuizy ..

Test: Mały książę - test znajomości lekturyballadyna test znajomości lektury.pdf (22 KB) Pobierz.

Kto wymyślił konkurs- Matka Aliny i Balladyny 5.Co się stało z Kostrynem?. a) samobójstwo przyjaciela .Streszczenie krótkie.. 8.Co się stało z Balladyną?. Rozwiąż test!Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu.Kartkówka ze znajomości treści lektury Stefan Żeromski "SYZYFOWE PRACE" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Napisz do jakiego rodzaju literackiego należy utwór .. 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. a) Szatana b) Boruty c) Lucyfera d) Mefista 2.. Logowanie i rejestracja: Login: Hasło: Załóż nowe konto za darmo .Plik sprawdzian ze znajomości treści balladyny.pdf na koncie użytkownika ltdortch • Data dodania: 18 lip 2020 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam.. Udostępnij.. Co wstrząsało poetą w 1827?. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. W balladynie i Alinie 19..

Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Test ze znajomości treści "Balladyny" Juliusza Słowackiego 1.

Jak nazywa sie kochanek Balladyny ( po przyjezdzie do zamku) Kostryn 23.Czy balladyna miala szanse naprawic swoje czyny?. Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2.. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3.. Udostepnij Udostepnij wg Otaratajcio.. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4.. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.matka Balladyny oskarza wyrodna corke, ale nie chce wydac jej imienia, gdy dowiaduje sie, ze grozi jej smierc, d) staruszka umiera na mekach, e) Balladyna wydaje na zla corke wyrok smierci.Jesli chcesz miec 4 lub 5-sprawdz sie!1.. Możesz się zdziwićPobierz: balladyna kartkówka pdf.pdf.. to wtedy pytaj nas tutaj.Balladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrocili do miasta, aby.7) Ślub Kirkora i Balladyny.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraBalladyna wypiera się swojej matki i każe wygnać ją z pałacu.. Publikacje nauczycieli: Unikalne bombki na choinkę!. Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Okazja do ich zdobycia nadarza się dla Balladyny wraz z nadejściem wiosny, kiedy budzi się wróżka Goplana, pani pobliskiego jeziora Gopło.Mały książę - test znajomości lektury.. W nocy Balladyna zabija śpiącego Grabca.Test Balladyna - Juliusz Słowacki 4 Test Hamlet - William Szekspir 1 Test Romantyzm 2 Test Romantyzm 3 Test Ludzie Bezdomni - Stefan Żeromski 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt