Do podanych opisów dobierz odpowiadające im cywilizacje

Pobierz

Rzeki, które przez dużą .. Opis B. Decyduje w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej o stanie wojny i o zawarciu pokoju.. Miejsce wynalezienia prochu i igły magnetycznej.. Wytwarza substancje pokarmowe podczas fotosyntezy.. Żydzi • Achajowie • Fenicjanie • Minojczycy Opis Lud I.. Sąd kapturowy 2.. W wykropkowane miejsca wpisz odpowiednio A, B, C lub D.. A. alotropia B. Destylacja frakcyjna C. Piroliza węgla D. liczba oktanowa E. kraking F. reforming - Ogrzewanie węgla kamiennego bez dostępu powietrza w temperaturze ok. 1000 stopni celcjusza.. stekowce, łoŜyskowce, torbacze Opis Nazwa grupy To najbardziej prymitywna grupa wśród ssaków współczesnych.. Przy każdej postaci wpisz literę przyporządkowaną właściwemu przeciwnikowi.. Najdłuższe rzeki na kuli ziemskiej.. 1.Ogrzewanie węgla kamiennego bez dostępu powietrza w temperaturze ok. 1000°C.D.. Opis C.. Zapewnia bezpieczeństwo zewnętrzne państwa.. - Występowanie pierwiastka chemicznego w kliku odmianach różniących się budową oraz właściwościami.Do podanych poniżej opisów, dobierz nazwy rzek.. Walczył pod sztandarami Władysława Jagiełły i Zygmunta Luksemburskiego.. Rzeki o największych powierzchniach dorzeczy.. Sąd nadzwyczajny, tworzony przez konfederacje zawiązywane w czasie bezkrólewia.. Kolebka buddyjskiego nurtu zen.. Zadania od 1. do 9. wykonaj na podstawie barwnej mapy fragmentu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich..

Do podanych opisów dobierz odpowiadające im cywilizacje.

Zaznacz poprawne dokończenie zdania.. Matura z geografii 2013 poziom rozszerzony — pytania i odpowiedzi.. Wpisz w odpowiednie .Historia kl. VI - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Płocku A. łęgi B. grądy C. bory 1.. Dziedzic na Garbowie, herbu Sulima.. Rzeki: Wołga, Amazonka, Kongo, Nil, Ob, Dunaj, Missisipi, Jenisej, Mackenzie Opisy rzek: 1.. Są zwierzętami jajorodnymi i mająDo podanych postaci dobierz odpowiadających im przeciwników.. Lasy iglaste porastające m.in. wydmy, pola sandrowe.. * sinice w jeziorze * larwy stonki na liściach ziemniaka * ślimak winniczek na liściu sałaty * pchła na myszy * koniczyna na łące * biedronka zjadająca mszyce 2 Ustal kolejność organizmów tak, aby wskazały obieg materii.. Wpisz litery (A-F) w odpowiednie kratki.. Uwaga!. poziom rozszerzonyPobierz cały dokument wos pr10 Rozmiar 83,4 KB: wos pr10Przy każdym poleceniu podano liczbę punktów możliwą do uzyskania za prawidłową odpowiedź.. Lud zamieszkujący obszary położone na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego, nad rzeką Jordan.. Wygrywał liczne turnieje rycerskie.. Kraj, który po podpisaniu porozumienia pokojowego w Dayton w kolejnych latach uległ częściowemu rozpadowi poprzez odłączenieDo każdego z podanych opisów dopisz odpowiadające im postaci.. II.Zadanie 1..

Do podanych opisów dobierz odpowiadające im nazwy państw z ramki.

Przeczytaj opis pewnej rośliny.. Odpowiedzi wybierz spośród podanych w ramce i wpisz w tabeli.. Profesor i rektor Akademii Krakowskiej.. Wyznawcy religii monoteistycznej.. (1 pkt) Na podstawie mapy dobierz do opisów jezior ich nazwy.. Wpisz litery (A-F) w odpowiednie miejsca.. 3.Zadanie: a dobierz wyrazy i zwroty tak, by pasowały do podanych fragmentów zdań pod względem znaczeniowym i gramatycznym wyrazy z ramki poznawać Rozwiązanie: a dziecko poznaje świat i prawa, które nim rządzą dziecko odkrywa świat i prawa, któreOpis A. Ratyfikuje i wypowiada umowy międzynarodowe.. Z nich kiełkują ulistnione łodyżki z chwytnikami.. Pojęcia - wpisz nazwy poniższych pojęć.. Proszę zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Dopisz do poszczególnych opisów odpowiadające im funkcje prawa.Opis funkcji prawa Prawo reguluje rozdział w społeczeństwie uprawnień i obowiązków oraz dobór i ciężarów… poniżej.. * bakterie * wąż * żaba * trawa .DYSKUSJA I ODPOWIEDZI.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Dopasuj do opisów odpowiadające im pojęcia.. piroliza węgla.. Zadanie 1.. Opis D.. Postać Przeciwnik A. Scypion Afrykański, wódz rzymski I. Juliusz Cezar - B. Pompejusz Wielki, wódz rzymski C. Spartakus, gladiator rzymskiKraje wchodzące w skład WNP należały wcześniej do ZSRR..

(2 pkt) Do podanych opisów dobierz odpowiadające im starożytne ludy.

)PREHISTORIA I CYWILIZACJE STAROŻYTNEGO WSCHODU - LEKCJA POWT.. Sprawuje ogólne kierownictwo w dziedzinie stosunków z innymi państwami i organizacjami międzynarodowymi.Do podanych opisów dobierz odpowiadające im nazwy grup ssaków, wpisując w puste miejsca tabeli nazwy spośród wybranych poniŜej.. Reprezentował stronęDo podanych opisów dobierz nazwy odpowiadających im sądów, funkcjonujących w Rzeczypospolitej Obojga Narodów.. Przyporządkuj do podanych opisów odpowiednie oznaczenia literowe struktur zaznaczonych na ilustracji mchu.. Wpisz w okienka odpowiednie litery.. Za rozwiązanie całego testu możesz otrzymać maksymalnie 32 punkty.. Możesz skorzystać ze spisu pod tabelą: Nazwa pojęcia Opis Okres zapoczątkowany jakimś ważnym wydarzeniem, od którego zaczynamy liczyć lata nauka o przeszłości, nauka o dziejach.wpisz podane związki wyrazowe do odpowiednich rubryk tabeli Odszukaj w podanym akapicie wyrażenie synonimiczne do słowa banał: Z Brunonem Schulzem kłopot jest taki: wszyscy wiedzą, że jest genialny, wszyscy mówią o jego potężnym wpływie, ale kiedy przychodzi co do czego, to kończy się na banałach, jakby miarą wielkości pisarza .Cywilizacje różnią się między sobą po pierwsze w trójprawie, tj. w prawie majątkowym, rodzinnym i spadkowym (te trzy dziedziny prawa istnieją według niego we wszystkich społecznościach ludzkich) oraz w pojmowaniu abstraktów należących do tzw. quincunxu, czyli pięciomianu bytu: zdrowia, bogactwa, dobra, prawdy oraz piękna.Komentarze ..

I C J IV.Do podanych opisów dobierz odpowiadające im starożytne ludy.

W wykropkowane miejsca wpisz numery, którymi oznaczone są opisy.. Okrył się sławą w bitwie pod Grunwaldem.. Do podanych opisów dopisz odpowiadające im instytucję demokracji ateńskiej.1.. Żydzi • Achajowie • Fenicjanie • MinojczycyOpracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Sąd rozpatrujący odwołania od wyroków sądówDobierz do podanych naturalnych formacji leśnych (A-C) odpowiadające im opisy (1-4).. W 1991 r. odrodzone republiki nadbałtyckie wystąpiły z WNP.. Występowanie pierwiastka chemicznego w kilku odmianach różniących się budową oraz właściwościami.B.. 2.Maksymalna liczba punktów do uzyskania to 60.. Do nazw tlenków dobierz odpowiadające im wzory: tlenek azotu(V).. tlenek magnezu.. tlenek chromu(VI).. tlenek potasu.. tlenek żelaza(III .1 Do podanych opisów dobierz nazwy odpowiednich poziomów pokarmowych.. Największe rzeki Ameryki Północnej.. Dwie najdłuższe rzeki w Europie.. 2016-10-25 17:34:28 Oblicz wartość każdego wyrażenia 2013-02-27 16:28:384.. Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie innych użytkowników.1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt