Test o krajach niemieckojęzycznych

Pobierz

Stolicą Szwajcarii jest Berno , ale największym miastem jestSprawdź swoje wiadomości o krajach niemieckojęzycznych.. Skrzynki pocztowe w Niemczech są koloru: czerwonego ; żółtego ; zielonego ; niebieskiego; 2.. Największym jeziorem niemieckim jest: a) Jezioro Bodeńskie b) Müritz c) Chiem d) Schweriner See 5.Wiedza o krajach niemieckojęzycznych - Prawda czy fałsz.. Kraje niemieckojęzyczne quiz wiedzy 2016 - październik 2015 roku edycja 2016.. Podkreśl je!. Zachęcam również do zdobywania i poszerzania wiedzy na temat krajów DACHL (Niemcy, Austria, Szwajcaria i Liechtenstein) we własnym zakresie.Quiz Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych - z 2015 roku.. B. żółtego.. Nastepnie druzyny przedstawily wybrana postac ze swiata sztuki, muzyki, mody, literatury czy sportu.Wypisze mi ktos znane osoby z krajow Niemieckojezycznych?Globalny Test Wiedzy o Niemczech.. 9.paamo górskie największe 10.najwieksze góry w niemczech, szwajcarii .. Które stolice nie są stolicami państw niemieckojęzycznych?Wykreśl je!. Tylko jedna jest poprawna.. Możemy zarówno tworzyć quizy jak i rozwiązywać - nie tylko samemu, ale i w towarzystwie.Zadanie 1 - "test" ( 30 pkt ) Drużyny otrzymują do rozwiązania test z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.. 1 język urzędowy b. 2 języki urzędowe c.. Nie brakuje tutaj także jezior i rzek .. a) angielski b) włoski c) austriacki d) niemiecki 3) Wymień państwa niemieckojęzyczne a) Niemcy, Szwajcaria, Austria b) Niemcy, Austria, Holandia c) Austria, Szwajcaria .Test o krajach niemieckojęzycznych..

+ test o krajach niemieckojęzycznych!

Dzień zjednoczenia Niemiec przypada.. a)9.Mai 1990 b)7.Oktober 1990 c)9.Oktober 1990 d)3.Test o krajach niemieckojęzycznych składający się z 85 pytań z odpowiedziami w formie prezentacji.NIEMIECKOJĘZYCZNYCH 1.. Od 2013, sprawdzamy światową wiedzę w kategorii Niemcy poprzez quiz online.. Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test on-line, który sprawdzał ich wiedzę nt. kultury, tradycji i zwyczajów krajów .Test obejmuje 50 pytan sprawdzajacych ogolna wiedze uczniow o krajach niemieckojezycznych.. W których państwach językiem urzędowym jest j. niemiecki?. D. niebieskiego.. Neutralność Szwajcarii datuje się od roku: 1815 ; 1807 ; 1848 ; 1780; 3.1.. To bezpłatna platforma do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów, która jest świetną formą nauki poprzez zabawę..

Co wiesz o krajach niemieckojęzycznych?

Materiał, w oparciu o który zostanie ułożony test wiedzy o krajach niemieckojęzycznych (materiały zostały pobrane z różnych stron internetowych).. Ten test ma pytania w następujących językach: język niderlandzki, język francuski, język rosyjski, język angielski, język ukraiński, język niemiecki, język .W I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku odbyła się 5. edycja międzyklasowego turnieju z wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego.. Największą rzeką w Austrii jest: a) Ren b) Łaba c) Dunaj d) Wezera 3.. 4.populacja tych krajów.. W ciągu 10 minut drużynowo zakreślają poprawne odpowiedzi.. Prawda: Niemcy podzielone są administracyjnie na 16 landów, Najdłuższa rzeka Niemiec to Ren, Kanclerz Niemiec nazywa się Angela Merkel, Stolicą Niemiec jest Berlin, Stolicą Austrii jest Wiedeń, Austria należy do Unii Europejskiej, Szwajcaria graniczy z Niemcami, Austrią .Drużyny otrzymują do rozwiązania test z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.. C. zielonego.. Państwem, które graniczy z Polską na zachodzie jest.. a. Austria b. RFN c .Materiały do test wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.. Numer kierunkowy do: a) Austrii b)Szwajcarii c)Lichtenstein d)Niemcy.. Paryż Wiedeń Berno Rzym Berlin Vaduz Bruksela 3.. Stolicą Niemiec jest: a) Berno b) Wiedeń c) Berlin d) Monachium 2..

Pytania o krajach niemieckojęzycznych.

Gdzie język niemiecki nie jest językiem urzędowym?Niemcy graniczą z Polską i nie graniczą z Austrią.. Najmniejsze z tych państw - Szwajcaria - to kraj górzysty , którego krajobraz zdominowany jest przez ALPY .. Jego organizacją po raz czwarty zajęła się Marlena Witczak - nauczycielka języka niemieckiego Gimnazjum w Jankowie Pierwszym.Podsumowanie konkursu o krajach niemieckojęzycznych 2020 About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features 2021 .W naszej szkole odbył się już po raz czwarty Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.. Mistrz rodzajnika nowa edycja - kolejna propozycja mistrza rodzajnika.. Konkurs przebiega dwuetapowo: Etap I - szkolny Etap II - międzyszkolnyIV Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.. Kolejna edycja tzw. DACH-Länder-Quiz.. 1. stolice karjów niemieckojęzycznych (niemcy,szwarcjaria,austria) 2.powierzchnia tych krajów 3.Waluta tych krajów.. 9 czerwca w ZS w Jankowie Pierwszym odbył się IV Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla gimnazjalistów z gminy Blizanów.. Tematem dzisiejszego posta będzie aplikacja Kahoot!. Podkreśl właściwą odpowiedź..

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych DRAFT.

a)1961,1989 b)1964,1990 c)1963,1991 d)1964,1991.. Wyniki są oparte na odpowiedziach na pytania w kategorii Niemcy podane przez graczy z 159 krajów.. 4 języki urzędowe 3.. Udział w nim wzięli uczniowie klas siódmych, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę języka niemieckiego.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Test wiedzy o krajach niemieckojęzycznych (przeznaczony dla szkoły podstawowej ) 1.. Stolicą Niemiec jest: a. Wiedeń b. Berlin c. Berno 2.. 1) Stolica Austrii a) Berlin b) Wiedeń c) Berno d) Paryż e) Nowy Jork f) Luksemburg 2) Jaki język jest językiem urzędowym w Austrii?. Co wiesz o krajach niemieckojęzycznych?. 2.Wiedza o krajach niemieckojęzycznych dla osób które mają pisać sprawdzian z niemickiego :)Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych Quiz - Quizizz.. 6. flagi tych krajów.. NIE WIEM.Język niemiecki quiz wiedzy z historii, kultury, realioznawstwa, geografii, sztuki, sportu i polityki krajów niemiesckojęzycznychKraje niemieckojęzyczne - Test.. Niemcy graniczą z Francją i nie graniczą ani z Austrią, ani ze Szwajcarią.. Skrzynki pocztowe w Niemczech są koloru: A. czerwonego.. W ciągu 10 minut drużynowo zakreślają poprawne odpowiedzi.. pomocy!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt