Opis wybranej przygody psa lampo

Pobierz

Jak miał na imię pies główny bohater książki.. W drodze powrotnej, gdy już chciał wsiąść do pociągu, przytrzasnęły go drzwi automatyczne.Pewnego dnia do miasta Marittima przyjechał pociągiem pies.. Lampo miał inteligentne spojrzenie.Lampo cały dzień spędzał na stacji, a wieczorem wracał z zawiadowcą do jego domu na kolację.. Pies kilkakrotnie uciekał od swojego nowego właściciela.. Jaki zmizerowany.- rzekł bufetowy Więcej nie wiem soryPewnego dnia Lampo udał się w podróż powrotną.. W pewnym momencie męczy się jednak i za przyzwoleniem zwiadowcy zatrzymuje się i siada.Nadawało to psu pocieszny, a zarazem zawadiacki wygląd" - tak autor opowiadania opisuje psa-podróżnika.. Błąkał się po stacjach szukając właściwego pociągu.. Jedno ucho sterczało ku górze, a drugie opadało w dół, nadając zwierzęciu zawadiacki wygląd.. Wiernie służy swemu panu, odprawiając kolejne pociągi.Opis psa Lampo - Brakujące słowo.. Podczas zamieszania, które powstało w pociągu, Lampo wyskoczył i ukrył się w krzakach.Napisz kilka zdań o wybranej przygodzie Lampo.. Jedno ucho sterczało ostro do góry, drugie opadało w dół.. Krok drugi zaznacz kontury.. Jeden z pasażerów pociągnął więc za hamulec, by zatrzymać pociąg i uwolnić psa.. W czasie pierwszej wycieczki psa wszyscy martwili się, że Lampo już nigdy nie wróci, ale ich przypuszczenia nie sprawdziły się..

Przygody psa Lampo - opis najciekawszej przygody Lampo.

Question from @Lkjhgfdsa111 - Gimnazjum - PolskiOpisz wybraną przygodę psa Lampo.. Akcja książki rozgrywa się we Włoszech.. Szybko zdobywa sobie sympatię otoczenia.. Był bardzo ____ i uwielbiał ____.. 1.Zwiadowca nazywa psa Lamp (Błyskawica) Zwiadowca nie może zabrać psa do pociągu gdyż zabraniają tego przepisy.. Lampa, która zawsze powraca Przygody psa Lampo Opis najbardziej fascynujących przygód Lampo Adventure Wypełnij formularz do czytania - Ćwiczenie 1 strona 65 2.. Kiedyś postanowił wyruszyć w kolejną podróż.. Od razu jego sympatię zdobył zawiadowca stacji kolejowej, który postanowił zabrać zwierzę do domu.. Opisz go, korzystajqc z pomocy niŽej.. Lampo jest sprytny i inteligentny.. Był przebiegły i pomysłowy .. napisz krótkie opowiadanie.. Question from @Anka352 - Szkoła podstawowa - PolskiO Lampo i jego wyczynach - podróż do Turynu - robi się głośno w .W książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. troche podobny do szpica oczy wesote i szelmowskie drugie ucho opada w dót sporej wielkoŠci pies stworzenie madre i bystre Wyglqd psa — wielkoéé, rasa, kolor i rodzaj sieráci, wyglqd glowy i tulowia.. Podczas jednej z nich, gdy Lampo wyruszył do pewnego miasteczka, przytrzasnęły go drzwi pociągu..

Napisz w zeszycie opowiadanie o wybranej przygodzie psa lampo rozwiązanie.

Lampo - szepnął człowiek - wróciłeś.. Najbardziej podobała mi się historia z jedzeniem z bufetu.Zawiadowca i kolejarze szybko przyzwyczaili się do ucieczek psa.. Oczy miał ____ i szelmowskie.. Szybko zaprzyjaźnia się z miejscowym zawiadowcą i staje się pupilkiem pracujących na stacyjce kolejarzy, jednak ponieważ jest psem podróżnikiem, zew przygód pociąga go do coraz .Książka "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego powiada o przygodach psa imieniem Lampo, który zwiedził całe Włochy podróżując pociągami.. Po drodze kolejarz wstąpił do bufetu, gdzie jego koledzy nazwali psa imieniem Lampo (wł. lampo -błyskawica).Pewnego dnia Lampo delikatnie pogładził rękę zawiadowcy.. Był wiernym, oddanym psem.. Był to szczęśliwy pies, ale większość jego przygód była smutna.. Na stacji wszyscy się cieszyli z powrotu czworonożnego przyjaciela.Napisz w zeszycie kilka zdań o wybranej przygodzie psa Lampo (Lektura:O psie, który jeździł koleją) Rozdaję Najlepsze !. Miał wesoły, przyjazny pyszczek i spiczaste uszy.. Wszyscy kolejarze lubili zwierzaka.. Lampo jest wesołym kundelkiem, który pewnego dnia pojawia się, nie wiadomo skąd, na małej stacji kolejowej Marittima.. Pewnego razu na stację kolejową przybył dziennikarz i kilka dni później w gazecie ukazało się zdjęcie kundelka wraz z opowiadaniami o jego .Autor pokrótce opisuje w swojej naturze, że pies jest bardzo lojalny i przywiązany do swojego pana..

Kto napisał książkę pt. Odszukaj i przepisz fragment opisujący wygląd psa lampo2.

Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju .. Jak wyglądał pies lampo opis ~ Na jego grzbiecie znajdowała się jasnego koloru pręga przypominająca błyskawicę stąd imię lampo po włosku błyskawica.. Po 5 minutach cała stacja wiedziała o powrocie psa.. Pies Lampo był ____.. Poznali go inni kolejarze i przekazywali sobie aż wysiadł w Marittimie.. Lampo to bohater, bo uratował życie ludzkie.W książce pt. " O psie, który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. Był przebiegły i pomysłowy.W książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. Pies biegnie za pociągiem po wąskiej ścieżce wzdłuż torów, zachęca go zwiadowca wyglądający przez okno.. W czasie pierwszej ucieczki psa wszyscy martwili się, że Lampo już nigdy nie wróci, ale ich przypuszczenia nie sprawdziły się.Pies kilkakrotnie uciekał od swojego nowego właściciela.. Z wyglądu podobny trochę do szpica, a trochę do ____.. Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju.. Opis fabuły.. --Muzyka w tle: Buddy by Ben.Chcesz wesprzeć rozwój kana…Po powrocie okazało si ę że pies nadal jest na stacji.. Nadawało mu to wesoły, zawadiacki wygląd..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt