Test z polskiego odmiana przez przypadki

Pobierz

przypadki Przebij balon.Temat: Odmiana rzeczownika przez przypadki - ćwiczenia.. Liczba pytań: 6.. Czyj?. W dodatku program nauczania, który realizuję, zakłada tylko dwie lekcje na ten temat!. Mianownik.. Z czym?. Poradnik ten pomoże Ci oswoić się z odmianą rzeczownika przez przypadki.. Poziom: Średni.. Test sprawdza wiedzę z zakresu odmiany przez przypadki w języku polskim/.. Czemu?. Zakres testów obejmuje m. in.. : Przygladam się testowi : Biernik Kogo?. 1.Na jakie pytania odpowiadają: a)czasowniki .. 4.Odmień przez przypadki w liczbie pojedynczej wyrażenie "czerwone jabłko".. Nigdy nie zmienia swego rodzaju, a więc w zdaniach: "Na stole leży książka" / "Na stole leżą książki" rzeczownik "książka" występuje w tym samym przypadku (mianowniku), w dwóch liczbach (pojedynczej i mnogiej) w jednym rodzaju (żeńskim).Przypadki rzeczownika są na początku trudne, a nazwy - nie oszukujmy się - brzmią naprawdę obco: mianownik, dopełniacz, celownik….. Odmiana rzeczowników przez przypadki, test nr 2: polski.. pięcioro, (z) pięciorgiem, (o) pięciorgu; jedna piąta, jednej piątej, jedną piątą.Testy z języka polskiego.. Proszę przesłać do sprawdzenia - 09.02.21; adres e-mail 1.Informacje o rzeczowniku "polski" w słownikach zewnętrznych.. CzasDzieci.pl - portal informacyjno rozrywkowy.Test: Jakie?. Które?. Nauczę się na pamięć nazw i pytań przypadków..

Odmiana przez przypadki.

: Rozmawiam z testem : Miejscownik O kim?. Lektury Polski.. Test sprawdza wiedzę z zakresu odmiany przez przypadki w języku polskim/odmiana rzeczowników przez przypadki.. Tym razem zapraszam na odcinek poruszający najtrudniejsze zagadnienia z zakresu odmiany rzeczownika.Wkrótce pojawią .przez przypadki potrafi przyprawic o bol glowy.Odmiana przez przypadki - Jezyk polski, Klasa IV - Eduelo.pl .. Odmiana przez przypadki - Duration: .. The biggest crash-test in history of humanity .Zamien pytania z odpowiedziami Pomin pytania z bledami (0) Lista pytan odmiana rzeczownikow przezSprawdzian z części mowy klasa V. Przymiotnik jest odmienną częścią mowy, dlatego też odmienia się przez: a. liczby b. przypadki c. rodzaje d. czasy e. tryby 3.1.. Odmiana przez przypadki nazywana jest deklinacją.. Korzystaj z podręcznika, zeszytu ćwiczeń i notatek w zeszycie.. Online + sprawdzanie odpowiedzi..

Klasa 4 Polski przypadki.

miejscownik: o rybie.. Jaki to przypdek: Kto?. Liczebniki główne i porządkowe odmieniają się przez przypadki i rodzaje np. dwie książki, dwoma książkami, dwaj bracia, dwóm braciom, dwa okna, dwóch okien.. Karta pracy Wykonaj samodzielnie wszystkie polecenia.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Klasa 4 Polski.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Przypadki Krótki Quiz-4 klasa Teleturniej.. gramatykę i ortografię.Plik SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI O RZECZOWNIKU.doc na koncie użytkownika opowiastka • folder j. polski • Data dodania: 13 lis 2009 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Dzień dobry!Nazywam się Danuta Motwicka.. Która?. Narzędnik.Odmiana przez przypadki - Same Quizy, Czas Dzieci.. Na początku powtórzyliśmy wiadomości o rzeczowniku z młodszych klas, a posłużyła nam do tego karta pracy .Odmiana przez przypadki.. 0%Test zawiera 17 pytań.. Np. angielski.. Gramatyka Rzeczowniki i przymiotniki Zadania mieszane: przypadki.test : Dopełniacz Kogo?. Niżej znajdują się linki do zewnętrznych słowników, w których znaleziono materiały związane z rzeczownikiem polski: » Szukaj informacji o rzeczowniku polski w wyszukiwarce Google.Odmiana przez przypadki - Język polski, Klasa IV - Eduelo.pl - YouTube..

przypadki Podziel na kategorie.

Czas na odpowiedź: 10 sekund.. narzędnik: rybą.. Przypadki QUIZ Odkryj karty.. Opis testu: zakresłl odpowiednie przypadki lub pytania.. Czego?. Rzeczownik odmienia się przez przypadki i przez liczby.. Pisemnie odmienię przez przypadki wyraz ,, piłka".. Rozpocznij test.. Przypadki klasa 4 Połącz w pary.. : Nie lubię testu : Celownik Komu?. wg Wojciechowska4.. Zmora wszystkich uczniów, co?Odmiana liczebników.. W innych językach występują różne ilości przypadków.Rzeczowniki i przymiotniki.. Rozwiązany: 4739 razy.Super!. Na jakie pytania odpowiada przymiotnik?. b. Jaki?. W wielu językach przypadki w ogóle nie występują.. Czytaj dokładnie polecenia.. Dla chętnych: Wzorując się na wierszu analizowanym na lekcji, ułóż wiersz, w którym zastosujesz różne formy dowolnego rzeczownika.Odmiana rzeczowników.. Napisz pełne nazwy przypadków.. Drogi Uczniu!. najpierw przykład: mianownik: ryba.. Łatwo skojarzyć to z ilością dni tygodnia.. We współczesnej polszczyźnie jest siedem przypadków (dla ułatwienia podano słowo posiłkowe charakterystyczne dla każdego przypadku).Odmiana przez przypadki wygląda następująco:Język polski: szybka nauka odmiany rzeczownika przez przypadki.. przypadki Samolot.Przypadki - język polski.. Który?. O czym?. dopełniacz: ryby.. Część 1. biernik: rybę.. : Lubię test : Narzędnik Z kim?. Odmiana przez przypadki..

Liczebniki zbiorowe i ułamkowe tylko przez przypadki.

Na podstawie bajki Andersena "Motylek".. : Rozmawiam o teście : Wołacz: Hej!. wołacz: rybo.dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik sprawdzian z jezyka polskiego klasa 4 odmiana przez przypadki.pdf na koncie uzytkownika bjargar3439 DataJęzyk polski: Jak szybko nauczyć się odmiany rzeczownika przez przypadki?. Czyja?. Klasa 4 Polski przypadki.. wg Paulinaczelen..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt