Samorząd terytorialny test z odpowiedziami

Pobierz

z o.o. to część międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer, które jest z kolei jednym z największych (w skali globalnej) wydawnictw.. 6.Zadania samorządu o charakterze ogólnopaństwowym, np. przeprowadzenie wyborów.. Pytania aktualne na 2021-01-26.Aktualne progi unijne i ich równowartość w złotych określone zostały w załączniku do obwieszczenia z 01.01.2021 r. w sprawie aktualnych progów unijnych, ich równowartości w złotych, równowartości w złotych kwot wyrażonych w euro oraz średniego kursu złotego w stosunku do euro stanowiącego podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych lub konkursów.Na życzenie nauczycieli uczniów startujących w corocznym Konkursie Wiedzy o Samorządzie przedstawiamy testy wraz z odpowiedziami, które z pewnością staną się pomocne do przygotowań na etapie wojewódzkim.Ustawa z 8 marca 1990 r. o samorządzie terytorialnym przywróciła ideę samorządu terytorialnego, opartego na zasadzie zrzeszenia, co polega na tym, że wszyscy mieszkańcy danej gminy z mocy prawa tworzą zrzeszenie, posiadającą osobowość prawną i wypełniającą zadania administracyjne.. Podział terytorialny kraju obejmuje: gminy, powiaty, gromady gminy, powiaty, województwa gminy, powiaty, sołectwa: 5.. Samorząd terytorialny, czyli określona forma organizacji społeczności lokalnej utworzona w celu kierowania i zarządzania sprawami publicznymi, został przywrócony w Polsce w 1990 roku.Jak stanowi Konstytucja z 2 kwietnia 1997 roku (art. 164), podstawową jednostką podziału administracyjnego jest gmina.- art. 48 ust..

Samorząd terytorialny DRAFT.

Pytanie 4: Kto wybiera burmistrza?. Test składa się z 863 pytań, jednak to Ty wybierasz z ilu pytań ma być wygenerowany test.. Doskonała pomoc przy nauce do egzaminów państwowych, egzaminów na studiach oraz kolokwiów.Po wyborze odpowiedzi na pytanie wyświetlana jest podstawa prawna wraz z przytoczeniem jej pełnej treści.Sam określasz z ilu pytań ma składać się Twój test.Test zawiera pytania z przedmiotu Podstawy prawa administracyjnego dla słuchaczy I semestru szkół policealnych na kierunku Technik Administracji - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraNależy wybrać jedną, najbardziej prawidłową odp.. Pytanie 2: Połącz w pary organy wykonawcze z odpowiednim samorządem terytorialnym.. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie województwa (Dz.U.. Strona główna.. IV.WOS, Sprawdziany i testy Sprawdzian z wiedzy o spoleczenstwie - samorzad terytorialny.. Nawigacja.. 69 pytań WOS himmler3k.. Tekst pierwotny.. W Polsce od 1999r.. Guest_ - gru 29 2020 20:43 .Aktualny testy na egzaminy z Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej.. Samorządy specjalne tworzą osoby:Test - Seria pytań wielokrotnego wyboru.. Samorząd to sposób zorganizowania społeczności, który umożliwia jej członkom decydowanie o .4.Instytucja, do której obywatele mogą się odwoływać od postanowień organu samorządu terytorialnego..

... samorząd terytorialny.

Zaznacz prawidłową odpowiedź.. Samorząd terytorialny tworzą z mocy prawa mieszkańcy wyodrębnionej jednostki administracyjnej, którzy bezpośrednio lub za pomocą wybranych przez siebie organów zarządzają sprawami społeczności oraz realizują inne zadania w zakresie administracji publicznej, przekazane przez ustawodawcę.Test.. 5 terms.. sejm i senatZagadnienia pochodzą z autentycznych testów wiedzy Poniżej znajdą Państwo 10 przykładowych pytań wykorzystywanych w różnych testach wiedzy, które odbyły się w ostatnim czasie w Urząd Miasta Poznania.. Czy w ramach naboru ogłaszanego przez Prezesa Rady Ministrów (w ramach II puli środków), można złożyć klika .. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. V Edycja Konkursu 2015.. Pytanie 5: Wskaż, za które wydatki jest odpowiedzialna gmina.Samorząd terytorialny zawiera pytania jednokrotnego wyboru.. Ile województw liczy Polska a) 49 b) 17 c) 16 d) 18 e) 26Samorząd terytorialny .. Wybierz poprawną odpowiedź, aby kontynuować.Kadencja organów uchwałodawczych samorządu terytorialnego trwa: trzy lata cztery lata pięć lat: 4.. 5.Pieniądze otrzymywane przez administrację lokalną z budżetu państwa na określone cele.. Admin Prawo.. Inne tryby nauki.. III Edycja Konkursu 2013..

5 terms.Samorząd terytorialny DRAFT.

7.Dane dotyczące ludności gromadzone przez samorząd .Co to jest samorząd terytorialny - napisał w Komentarze artykułów: Komentarz do artykułu: Co to jest samorząd terytorialny .. 5 odpowiedzi w tym temacie #1 Admin Prawo.. To wiodąca firma w dostarczaniu publikacji specjalistycznych adresowanych między innymi do branży prawniczej, ekonomicznej, ochrony zdrowia, administracji publicznej i edukacji.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Największa bezpłatna baza aktów prawnych.Samorząd terytorialny.. 9 punktów Wskaż prawidłową odpowiedź: 1.. Test wiedzy jest jednym z etapów postępowania rekrutacyjnego.Na końcu tekstu publikujemy link do odpowiedzi.1.strona Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi dotycząca Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.. Sprawdź czy umiesz już wszystko na zbliżający się sprawdzian z wiedzy o społeczeństwie (WOS).. Samorząd terytorialny łączy ludzi: a) żyjących na określonym obszarze b) mieszkających na wsi c) wykonujących to samo zajęcie 2.. Jednostki samorządu terytorialnego są od siebie niezależne i wykonują odrębne zadania.. Samorząd terytorialny DRAFT..

... Czym jest samorząd?

SAMORZĄD TERYTORIALNY Zadanie 1.. Mieszkańcy gminy zgodnie z Konstytucją RP tworzą: wspólnotę mieszkańców wspólnotę samorządowąTest, który zweryfikuje Twoją wiedzę na temat samorządu terytorialnego i jego zadań.. IV Edycja Konkursu 2014. istnieje dwustopniowy podział terytorialny - na województwa i gminy.. II Edycja Konkursu 2010 .. Test z I etapu IV edycji Konkursu 2014 można pobrać: .Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Samorząd terytorialny.USTAWA z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie terytorialnym.. WOS, dział III SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA I REGIONALNA.. Zaawansowany użytkownik.. z 2019 r. poz. 512 ze zm.).. Rozpocznij test.. z 2020 r. poz. 920 ze zm.) - art. 57 ust.. Materiały powiązane z testem:Samorząd terytorialny w Polsce" Statystyki zestawu: Ocena: 7 Zagłosowało: 63 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: .. Inne testy w tej kategorii: Test Przepis prawny a norma prawna Test Organy władzy Rzeczpospolitej Polskiej ?. test z wynikiem pozytywnym?. Składa się z norm prawnych ustanowionych przez samorząd terytorialny i dotyczący wszystkich obywateli w gminie ,powiecie lub województwie.. Pojęcie, tradycje i istota samorządu terytorialnego; Samorząd terytorialny jest to specyficzna organizacja społeczności lokalnej (gmina, powiat) lub regionalnej (województwo samorządowe) i zarazem - forma administracji publicznej, w której mieszkańcy tworzą z mocy prawa wspólnotę i względnie samodzielnie decydują o realizacji zadań administracyjnych, wynikających z potrzeb .Testy przygotowujące do egzaminu na Urzędnika Mianowanego.. Samorząd terytorialny powstał zgodnie z zasadą centralizacji, czyli koncentracji władzy w rękach organów centralnych.. Pytanie 3: Połącz województwo z odpowiednią stolicą.. Obowiązująca od 17 października 1997 r.Wolters Kluwer Sp.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt