Szkodliwość palenia e-papierosów prezentacja dla dzieci

Pobierz

Gdy dziecko próbuje papierosów, istnieje bardzo duże ryzyko, że w przyszłości popadnie w uzależnienie od nikotyny.To zaś jest powiązane z ciągłą potrzebą palenia, podczas którego organizmowi dostarcza się wielu szkodliwych substancji.Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia.. Poznajcie ich drugie oblicze - poważne kłopoty zdrowotne i głębokie uzależnienie.. Wyniki tego badania obrazują fakt, żeNiedawny wzrost popularności e-papierosów szybko zmienił sposób, w jaki nastolatki wchodzą w interakcję z wyrobami nikotynowymi.. 60 tysięcy Polaków rocznie umiera z powodu chorób odtytoniowych w tym 2000 osób niepalących umiera z powodu biernej ekspozycji na dym tytoniowy.. Przeciętny palacz wypala od 17 do 71 roku życia wypala 311 688 papierosów.. E-papieros to urządzenie elektroniczne, które działa na zasadzie podgrzewania płynu do temperatury 200 st. C, tworząc przy tym aerozol, wdychany przez użytkownika.. Społeczeństwo zdaje sobie sprawę z ich wpływu na pojawianie się chorób nowotworowych, czy też schorzeń układu sercowo-naczyniowego.. Pokazuję obowiązującą naklejkę zakazu.. Przedstawienie i charakterystyka etapów rozwoju nałogu.. - Istnieje dużo pomieszania odnośnie do tego, czy e-papierosy są bezpieczniejsze niż papierosy, ponieważ ich .Umiejętności dzieci: • Rozpoznaje zapachy kilku wybranych substancji • rozumie pojęcie "palenie bierne" • Wie, że dym papierosowy jest szkodliwy dla zdrowia 7..

Wiedzę o skutkach palenia e-papierosów dopiero zdobywamy.

Szkodliwość wyrobów tytoniowych Uczestnicy: 25 osób Zadania (cele szczegółowe): − przekazanie oraz powiększenie wiedzy uczniów na te-mat szkodliwości palenia papierosów; − zachęcenie do dalszego przekazywania wiedzy przez uczniów; − zniechęcenie do rozpoczęcia palenia papierosów lub kontynuacji palenia Pomoce:Prezentacja p. t. : "Szkodliwość palenia tytoniu.. Szacuje się, że dzieci w Polsce wypalają rocznie około 4 mld sztuk papierosów.2 Program Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce; na lata 2010-2013" 3 Zatoński W.. Palenie tytoniu często okazuje się być silnym nałogiem, z którym niestety nie każda osoba sobie radzi.. Nie zniechęca to jednak młodych ludzi przed paleniem.Aleksandra Witkowska.. Wiele osób zadaje sobie pytanie czy elektroniczne papierosy są bezpieczne i czy mogą powodować raka.. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ich przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców.. W związku z tym coraz popularniejsze jest używanie tzw. e-papierosów, czyli .Szkodliwość palenia papierosów.. Najnowsze badania dotyczące e-papierosów wywołały dyskusję na temat szkodliwości tej alternatywny dla papierosów tradycyjnych.Palenie papierosów przez dzieci i nastolatków jest nadal modne.. Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Bristolu przeciętny palacz żyje 10 lat krócej niż osoba niepaląca..

Wpływ palenia na zdrowie.

Ale ich opinie na temat e-papierosów są rozbieżne.które rozpoczęły palenie papierosów tradycyjnych (wzrost z 24% do aż 38%!).. Lekarze o e-papierosach Wielu lekarzy każdego dnia w swoich gabinetach toczy batalię ze swoimi pacjentami, prosząc o zaprzestanie palenia.Szkodliwość e-papierosów zależy nie tylko od temperatury, do której podgrzewany jest e-liquid, ale też od jego rodzaju (smaku).. pierwszy zapalony papieros prowadzi do odruchów obronnych organizmu; tj.: kaszel, drapanie w gardle, nudności, wymioty.. Ryzyko związane ze zdrowiem przy konsumpcji e-papierosów jest jeszcze nie do końca znane, ale prawdopodobieństwo przypadkowych zatruć nikotyną znacznie wzrosło.Codziennie w Polsce zaczyna palić około 500 nieletnich chłopców i dziewcząt.. 10 milionów papierosów sprzedawanych jest na świecie każdej minuty.. Prezentacja programu PowerPoint Author: szkola Last modified by: Tomek Created Date: 3/18/2015 12:26:52 PM Document presentation format: Niestandardowy Other titles:Szkodliwość e-papierosów Nie powinny korzystać z e-papierosów: kobiety w ciąży, karmiące piersią, alergicy i osoby uczulone na którykolwiek ze składników e-liquidu, osoby cierpiące na choroby układu krążenia, młodzież i dzieci.Tlenek węgla - (czad) utrudnia pracę serca i dotarcie tlenu do różnych części organizmu człowieka..

Twórczość dla dzieci;wśród dzieci i młodzieży.

Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości" - czytamy w informacji.. Brakuje rzetelnych badań na ich temat.. Nie tylko papierosy są zagrożeniem dla dzieci - współcześnie coraz więcej słychać o tym, że nieletni korzystają również i z ich elektronicznych odpowiedników.. Okazuje się, że po papierosy tradycyjne i elektroniczne sięga coraz więcej młodocianych.. 2.Elektroniczne papierosy.. W skali roku daje to liczbę 180 000 młodocianych do 18. roku życia, którzy wpadli w "szpony" nałogu.. Szkodliwość palenia papierosów Wpływ nikotyny na życie .. 2.Bierne palenie u dzieci może powodować: astmę, zapalenie oskrzeli, płuc i inne infekcje dróg oddechowych.. Metody: oglądowa-obserwacja, werbalna- wykład, czynna - zadaniowa, wielozmysłowego poznawania rzeczywistosci.Elektroniczne papierosy, obok tak zwanych wyrobów nowatorskich, są zaliczane do kategorii wyrobów o obniżonym ryzyku.. Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Kalifornijski wykazało natomiast, że aż 74% młodych użytkowników e-papierosów jest skłonnych do stosowania ich w miejscach, gdzie palenie jest zabronione29..

... Przypominam o zakazie palenia papierosów i e- papierosów na terenie placówki.

Palenie w liczbach.. Ma on zwrócić uwagę na szkodliwość palenia papierosów.E-papierosy szkodliwość dla zdrowia jest jasna, ale jej zakres nie jest do końca poznany.. (2007) Palenie tytoniu, Raport zdrowie kobiet w wieku prokreacyjnym 15-49 lat, T. Niemiec (red.), Warszawa, Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju, s. 64.Temat zajęć 1.. 31 MAJA - ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA 31 maja każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa.. Palenie tytoniu nie tylko naraża na utratę zdrowia, ale i pogarsza wygląd skóry.Naukowcy z University of North Carolina Chapel Hill przeprowadzili badanie na grupie kilkudziesięciu użytkowników e-papierosów, palaczy oraz osób niepalących, aby sprawdzić wpływ stosunkowo nowego wynalazku na organizm.. Z najnowszych badań wynika, że palacze wdychają toksyczne metale, np. ołów, co może dwukrotnie zwiększyć ryzyko zawału serca.. Przykładowo liquidy o smaku wiśniowym dostarczają duże ilości benzaldehydu, który może wywoływać łzawienie i ból oczu, zaczerwienienie spojówek, uczucie pieczenia w nosie i gardle, kaszel oraz uczucie .Jednym ze skutków zdrowotnych związanych z biernym paleniem tytoniu jest zaburzenie w rozwoju dzieci, jak np. : mała urodzeniowa masa ciała, wolniejsze tempo dojrzewania płuc, zmniejszenia przyrostów wysokości ciała.. Nie ma zdrowych papierosów.. Zbudowany jest z baterii, elementu grzewczego i .Gruźlica Inne negatywne skutki palenia papierosów: Wyniki badań opisane w "British Journal of Dermatology" (July 2001) dowodz że palenie jest istotnym czynnikiem, który wpływa na zwiększenie częstotliwości pojawienia się zmian trądzikowych oraz zwiększa groźbę, że będzie to trądzik o ciężkim przebiegu.1.. Elektroniczne papierosy stały się elementem miejskiej kultury, gadżetem hipsterów i ludzi korporacji.. Choć dotychczasowe badania nie udzielają jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, to zdaniem ekspertów negatywne skutki palenia e-papierosów mogą ujawnić się dopiero po wielu latach.Obecnie o szkodliwości papierosów wiadomo bardzo dużo.. Bierne palenie niesie więc za sobą identyczne skutki zdrowotne, co aktywne palenie papierosów.Każdego dnia na świecie prawie 4 400 dzieci w wieku 12 - 17 lat zaczyna palić.. Często ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt