Bohaterowie główni drugoplanowi i epizodyczni felix net i nika

Pobierz

"FELIX, NET I NIKA ORAZ GANG NIEWIDZIALNYCH LUDZI" - TEST .. Przedstawienie postaci (13 lat, syn ekonomistki pracującej w banku oraz konstruktora wynalazcy, wraz z rodzicami mieszka w dużym domu na przedmieściach Warszawy, uczeń Gimnazjum im.. Jego tata jest inżynierem - wynalazcą, konstruktorem, zaś mama - dyrektorem marketingu w bardzo dużym banku.Ruben, Marcel, Aurelia, Celina, Lucjan)), Juliusz Stokrotka, pan Sylwester, nauczyciele (np. pan Butler, pan Eftep, Ekierka), Bohaterowie epizodyczni: pani Lucynka (sprzątaczka w banku), pani Basia (z kawiarni), Hieronim Jasiński (przewodnik z zamku), madame Josephine, pan Sobolak, Stefan Krabski (przewodnik w ratuszu),Bohaterowie główni: Stanisław Tarkowski - czternastoletni Polak.. Wiek.. Na podanych niżej stronach znajdziecie ćwiczenia interaktywne dotyczące omawianych tekstów.. Razem z Netem i Niką tworzą superpaczkę i przeżywają .Felix, Net i Nika - cykl książek science fiction dla dzieci i młodzieży, autorstwa Rafała Kosika, wydawanych przez wydawnictwo Powergraph.Opowiada o przygodach trójki tytułowych młodych przyjaciół - Felixa Polona, Neta Bieleckiego oraz Niki Mickiewicz - uczęszczających do warszawskiego gimnazjum im.. Nowoczesny świat tradycyjnych wartości w powieści Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi 13 Temat 4.Felix Polon to jeden z głównych bohaterów serii książek "Felix, Net i Nika"..

Główni bohaterowie.

Na podstawie lektury wypisz: bohaterowie główni (tytułowi ): bohaterowie drugoplanowi: bohaterowie epizodyczni: Do podanych imion, nazwisk lub przezwisk pracowników szkoły dopisz nauczany przez nich przedmiot lub funkcję sprawowaną w szkole: Jolanta Chaber -Jedną z nich jest "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" Rafała Kosika.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.drugoplanowi: Gandalf, Krasnoludy (Dwalin, Balin, Kili, Fili, Dori, Nori, Ori, Oin, Gloin, Bofur, Bifur, Bombur, Thorin Dębowa Tarcza) epizodyczni: Elrond, Beorn, Bard, Gollum, Smaug i postaci zbiorowe (trolle, ludzie, elfy, pająki, gobliny, orły)1 Między nami Scenariusze do lektury Rafał Kosik Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi Opracowała Katarzyna Bandulet Spis treści Temat 1.. Felix Polon - tytułowy Felix, konstruktor robotów, nosi w plecaku wiele pozornie niepotrzebnych rzeczy, np. klucz uniwersalny, noktowizor i apteczka, które często się jednak przydają.. Utrwalajcie, proszę, znajomość lektury.. Morten - czarny charakter, będący programem sztucznej inteligencji.. Wyobraź sobie, że jesteś Koszałkiem - Opałkiem , .Nika Mickiewicz to jedna z głównych bohaterów serii książek "Felix, Net i Nika"..

Bohaterowie epizodyczni - charakterystyka • Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi.

Witam Czy jest może jakieś wypracowanie na temat ksi.. Bardzo proszę o pomoc.. Mieszka w półtorapokojowym mieszkaniu na trzecim piętrze starej kamienicy na Pradze.RAFAŁ KOSIK "FELIX, NET I NIKA ORAZ GANG NIEWIDZIALNYCHLUDZI" Bohaterowie.. Urodziła się w lipcu lub sierpniu 1992 w Warszawie.. Golem, właśc.. Golem-Golem - dwumetrowy, człekokształtny robot skonstruowany przez Felixa i Neta i nauczony uczuć przez Nikę.. Jego pasją jest konstruowanie robotów; od dziecka marzy o stworzeniu robota uniwersalnego.. Najprawdopodobniej ukradł obraz z pensjonatu "Trzy Kuzynki".. Jedna powieść wiele gatunków 2 Temat 2. profile internetowe bohaterów 7 Temat 3.. Właśnie z takim zadaniem zmierzył się mój syn na języku polskim.Bohaterowie pierwszoplanowi (tytułowi): - Felix Polon - Net Bielecki - Nika Mickiewicz Bohaterowie drugoplanowi: - Manfred (sztuczna inteligencja) - tata i mama Felixa, babcia Lusia - tata i mama Neta - Morten - uczniowie (np. Aurelia, Celina, Marcel i Ruben, Lucjan i inni)Temat "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" R. Kosika - test podsumowujący.. Lekcja 13 i 14 Temat: Wśród bohaterów utworu "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Mieszka i uczy się w Warszawie.. Wpisz do tabeli po trzy przykłady bohaterów w każdej rubryce..

Ponury Żniwiarz - czarny charakter, manipuluje trójką bohaterów po to, by ...Tytułowi bohaterowie i ich rodziny [edytuj | edytuj kod].

Pojawiła się w siódmej części.Ważniejsze postacie drugoplanowe.. Mieszka przy ulicy Serdecznej w Warszawie i uczęszcza do Gimnazjum im.. Cele: scharakteryzujesz elementy świata przedstawionego utworu; wskażesz w utworze bohaterów głównych i drugoplanowych; określisz doświadczenia bohaterów literackich35.Net Bielecki - jeden z trójki głównych bohaterów serii "Felix, Net i Nika".Mieszka na ostatnim piętrze dwudziestopiętrowego apartamentowca w Warszawie.Jego pasją jest informatyka.. 1 ocena Najlepsza odp: 100 .Pracował on razem z ojcem Felixa nad latalerzem, póki pana Polona nie przenieśli do badań nad pierścieniem w Milo.Temat: Oto my!. 1.Dziś przyjrzymy się bohaterom naszej lektury.. Obecnie jest uczniem Gimnazjum im.. Nika Mickiewicz.. Jego dziewczyną jest Laura.. Ma urodziny w drugiej połowie września.. Duże zielone oczy, lekko zadarty nos, oryginalne ubrania z lumpeksu, wypastowanie martensy, stara torba, powycierane spodnie lub spódniczki.. Szczupły, jasnowłosy chłopak o przeciętnym wyglądzie, zegarek z alarmem i dodatkowymi funkcjami, ubiera się w dżinsy i sweter.. Piotr Polon - tata Felixa, pracuje w Instytucie Badań Nadzwyczajnych, syn zainteresowanie robotyką odziedziczył .عربى.. Potrzebuję napisać plan wydar.. Zaprezentuj klasie wybraną lekturę z klasy I LO czyl..

W tym celu wymienimy najpierw bohaterów, dzieląc ich na grupy: a) bohaterowie główni i zarazem tytułowi: - Felix Polon - ( uzupełnij) - ( uzupełnij) b)drugoplanowi np.Felix Polon.

Nel Rawlison - ośmioletnia Angielka, Bohaterowie drugoplanowi: Kali - murzyński służący i towarzysz dzieci, przywódca Wa-Himów (przypuszczalnie Szylluka) Mea - murzyńska służąca, pochodząca z plemienia Dinka.. A lapbook jest świetnym pomysłem na podsumowanie wiadomości o książce.. Bohaterowie pierwszoplanowi (tytułowi): Felix Polon, Net Bielecki, Nika Mickiewicz, Bohaterowie drugoplanowi: Manfred (sztuczna inteligencja), tata i mama Felixa, babcia Lusia, tata i mama Neta, Morten, uczniowie (np. Aurelia, Celina,Marcel i Ruben, Lucjan i inni), nauczyciele (np.Drugoplanowi: rodzice Felixa: matka - ekonomistka pracująca w banku, ojciec - wynalazcakonstruktor, babcia Lusia, rodzice Neta: matka - malarka, ojciec - informatyk, sztuczna inteligencja: Manfred, Morten iBohaterowie główni (i zarazem tytułowi): - Felix Polon - Net Bielecki - Nika Mickiewicz Bohaterowie drugoplanowi: - Manfred (sztuczna inteligencja) - tata i mama Felixa, babcia Lusia - tata i mama Neta - Morten - uczniowie (np. Aurelia, Celina, Marcel i Ruben, Lucjan i inni) - nauczyciele (np. pan Butler, dyrektor Stokrotka .Tytułowymi bohaterami powieści są uczniowie gimnazjum: szczupły, jasnowłosy Felix Polon (przez "x" na końcu, jak mawiał), wysoki i chudy jak tyczka Net Bielecki oraz rudowłosa Nika Mickiewicz.Podstawowe informacje o bohaterze Felix Polon - bohater cyklu Rafała Kosika Felix, Net i Nika - ma 13 lat.. Po wyodrębnieniu cech powieści znajdź w internecie lub w innym źródle informacji hasła powieść fantastycznonaukowa.. Wygląd .. Stefana Kuszmińskiego w Warszawie, ma psa , który wabi .. "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" Rafała Kosika Test podsumowujący .. Mieszka z rodzicami w domu na przedmieściach Warszawy.Net nazywa go "warzywem wycieczkowym" i "W zimnej wodzie Kąpany".. Felix, Net i Nika podejrzewali, że konsola służyła mu do sterowania robotami szpiegowskimi podobnymi do karaluchów.. Felix Polon - trzynastoletni, szczupły, jasnowłosy chłopiec o piwnych oczach.. prof. Stefana Kuszmińskiego w Warszawie.. Napisz krótki e-mail do koleżanki lub kolegi, w którym zachęcisz do przeczytania książkiFelix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - test wiedzy.. prof. Stefana Kuszmińskiego.. Jest samodzielną kopią programu AI Vidoktor.. - Madame Josephine - wróżka; korpulentna pani po siedemdziesiątce, - pani Basia - właścicielka kawiarni Zbędne Kalorie, - pan Sobolak - sąsiad Bieleckich, dumny właściciel poloneza, - Jakub Rozner - minister spraw specjalnych,Głównych bohaterów powieści - Felixa, Neta i Nikę - poznajemy w ich pierwszym dniu w nowej szkole - gimnazjum imienia profesora Stefana Kuszmińskiego.. Następnie podaj dowody6b (07.05.-08.05.2020r.).


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt