Test z mitologii greckiej klasa 1 liceum

Pobierz

Na końcu testu - krzyżówka, za którą też można zebrać kilka punktów.. Biblia - księga ksiąg.. Test: Mitologia starożytnych Greków kilka pytań na temat mitów, a także zwiazanych z nimi pojęć .Mitologia grecka - tu nie wystarczy pobieżna znajomość mitów!. Starożytna Grecja.. Statystyka testu.. Cechy mitu Mit to opowieść o bogach i bohaterach zawierająca religijne wyobrażenia starożytnych Greków.. Strony internetowej, do której link jest w poradniku.Jest to praca klasowa, sprawdzająca wiadomości uczniów pierwszej klasy szkoły ponadgimnazjalnej, z zakresu materiału literackiego, dotyczącego mitologii greckiej oraz Biblii.Test opracowany jest dla dwóch rzędów.2.. Mity .. Klasa 5 Polski.Mitologia - TEST 1.. Na podstawie fragmentu Teogonii Hezjoda (czyli opowieści o rodowodzie greckich bogów napisanej przez poetę greckiego w VII w. p.n.e.) narysuj drzewo genealogiczne bogów greckich.. porwał ją Hades i zabrał do świata podziemnego.. Zabił wołu i podzielił go na dwie części.. Tłumaczyły zjawiska przyrody, ludzkie uczucia i .do Grecji Środkowej, nazwany tak od znajdujących się w pobliżu ciepłych źródeł.. Księga Rodzaju, s. 28 - plik pdf.Archiwum testów.. Poziom 1 (klasy IV-VI szkoły podstawowej) Poziom 2 (klasy VII-VIII szkoły podstawowej) Poziom 3 (klasy I-III liceum)Wybierz test z rozdziału Starożytna Grecja lub podrozdziałów podręcznika Zrozumieć przeszłość cz. 1 dla Klasa II Liceum.Liceum; Klasa I; Język polski, liceum; Przeszłość to dziś Rozdział I / Starożytność, Grecja, Rzym i Biblia..

...Jest to sprawdzian grupy A i B z mitologii.

Testy: Lektury szkolne.. zmarła, bo ukąsiła ją żmija.. Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. - zapalka - Prometeusz 3.Materialy dydaktyczne z jezyka polskiego szkola podstawowa klasa 5.. Sprawdziany zawierają po 20 pytań.. Składa się z: ST i NT. Zachęcamy do wydrukowania testów w celu przygotowania uczniów do kolejnej edycji olimpiady.. filiptolarz.Poniżej znajdują się archiwalne testy i klucze odpowiedzi z Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej.. Rozwiąż test!O mitologii greckiej uczymy się w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum.. Ile z tej wiedzy zostaje w naszej głowie?. Początki Grecji.. Rozwiąż test.. O autorze.. 1) Atena była boginią: a) miłości b) mądrości c) domowego ogniska d) tęczy 2) Apollon miał siostrę o imieniu: a) Atena b) Afrodyta c) Artemida d) Hera 3) Postać z jednym okiem to: a) cylkop b) Mojżesz c) cyklop d) Cerber 4) Jak Kora miała na imię w Hadesie?Test: Mitologia Grecka cz.1 kl.5 Pierwsza część testu!. Patronką czego jest Artemida?.

Wierzenia starożytnych Greków.Materiały dla liceum i technikum.

Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.Twoich potrzeb.Sprawdziany, testy, kartkowki, odpowiedzi, prace domowe, wypracowania, lektury,Sprawdzian z mitologii - klasa I gimnazjum Agnieszka Szewczyk - Babol Sprawdzian z mitologii greckiej klasa 5 Malgorzata Niwicka Sprawdzian z nauki o jezyku - klasa 1 Anita Rucioch-GolekTen wpisTest sprawdzający.. Mitologia grecka wg Parandowskiego-TEST ŁATWY.. Pierwsza część zawiera pytania testowe, a kolejna cześć wymaga własnej odpowiedzi rozwiązującego sprawdzian.Jak dobrze znasz grecką mitologię?. Przyczyny popularności Biblii: 2.. Uznana jest za zbiór ksiąg świętych żydowskich i chrześcijańskich natchnionych przez Boga.. Co było pokarmem, a co napojem boskim?4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. nic się z nią nie stało, żyła szczęśliwie u boku męża.. Skomentuj.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Powodzenia!. Dasz sobie radę?. Jak nazywała się góra, na której mieściła się siedziba bogów?. 1. ,,Odpowiedział bogom podstępem za podstęp.. Jaki warunek musiał spełnić Orfeusz, żeby wyjść z Hadesu: musiał całą drogę milczeć.Quiz..

Notatek własnych z lekcji języka polskiego w klasie pierwszej liceum ogólnokształcącego.

Poziom 1 (klasy IV-VI szkoły podstawowej) Poziom 2 (klasy VII-VIII szkoły podstawowej) Poziom 3 (klasy I-III liceum)Sprawdzian z wiedzy o mitologii.. Powiązane z testem.. W świecie znaków, s. 11 - plik pdf.. Mity greckie i mitologia grecka.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. ( Starożytni Grecy wierzyli, że na początku był Chaos, z którego wyłoniła się pierwsza para bogów, Uranos, czyli Niebo i Gaja, która uosabiała Ziemię ; kolejne elementy świata powstawały razem z .usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyswietlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Sprawdzian z mitologii dla klasy V.. Kim była Atena?. odeszła od Orfeusza, bo zakochała się w Aristajosie.. Poniżej znajdują się archiwalne testy i klucze odpowiedzi z Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej.. Pytania będą naprawdę trudne i wymagające solidnej orientacji w temacie.. Boginią urodzaju i pól.. wg Krzysztof1.. #miologia #grecja .. Test rozwiązywano: 134134 razy.. Grecka polis jako forma organizacyjna społeczeństwa greckiego .. Pobierz (doc, 45,0 KB) Podgląd treści .Mitologia TEST 1.. Opis testu.. Klasa I. Starożytny Bliski Wschód.. Geneza Biblii: Nazwa wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle co 'książki'.. Nie będzie łatwo, ale przecież lubimy wyzwaniaTest wiedzy z Mitologii Jana Parandowskiego ( część grecka ) Test robiony na podstawie sprawdzianu..

Kto stworzył człowieka i jak tego dokonał?Materiał do sprawdzianu z biblii i mitologii.

Boginią mądrości i ogniska domowego.. Podany fragment pochodzi z mitu o: A .Wenus z piany morskiej, Atena z głowy Zeusa) kosmogoniczne ; objaśniające, w jaki sposób powstał świat, co było zanim powstał .. Test: Mity greckie i mitologia grecka Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. Świadomość dobra i zła.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Słowo testament oznacza 'przymierze'.1.. Podręcznika "Przeszłość to dziś" autorstwa Krzysztofa Mrowcewicza dla klasy I liceum i technikum, część I.. Osobno złożył mięso, które owinął skórą, oddzielnie zaś kości i nakrył je tłuszczem.. Ilość pytań: 20.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Załączniki do podręcznika nauczycielskiego.. Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.. Przekonaj się, odpowiadając na pytania naszego quizu.. #mitologia #mitologiagrecka .Dozwolone jest pobieranie Odpowiedzi: 1.. Czytanie ze zrozumieniem, s. 24-25 - plik pdf.. Co stało się z Eurydyką?. Spośród trzech odpowiedzi trzeba wybrać jedną prawidłową.. Zachęcamy do wydrukowania testów w celu przygotowania uczniów do kolejnej edycji olimpiady.. 45minut.pl; Publikacje; Język polski; Autor Joanna Welcz Data publikacji 2012-02-06 Średnia ocena 0,00 Pobrań 248.. Starożytna Sparta.. Boginią mądrości, opiekunką Aten.. Prehistoria - początki ludzkości.. Klasa 4 Klasa 5 Polski.. Za czym poprosił Zeusa: ,, Którą część weźmiesz, odtąd będzie bogom poświęcona".. W zależności od intencji, s. 14 - plik pdf.. Udostępnij.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt