Dog niemiecki charakterystyka rasy

Pobierz

Pierwotnie traktowany był jako pies bojowy i myśliwski.. To dostojny pies z muskularną sylwetką i długimi, mocnymi kończynami.. Dzisiaj dog niemiecki to pies, który zdecydowanie częściej traktowany jest jako stróż i obrońca.Dog niemiecki - charakterystyka rasy Jak wygląda dog niemiecki?. Pies posiada także dobrze zbudowaną, nieco masywną sylwetkę oraz masywną kufę.. Określenie "Dogge"oznaczało pierwotnie dużego, silnego psa, nie określając jego rasy.Dog Niemiecki najnowsze ogłoszenia na OLX.pl.. Dowiedz się jaki mają charakter i osobowość, ile ruchu potrzebują, jakie mają podejście do dzieci i inych psów.. Został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najwyższy pies świata.Dog niemiecki - rasa psa zaliczana do grupy molosów w typie doga, wyhodowana w Niemczech jako pies bojowy i do polowania na duże ssaki.. Pierwszy dog niemiecki został pokazany w 1880 r., z okazji wystawy w Berlinie.. Po 18 miesiącach od narodzin, pies tej rasy powinien mieć co najmniej 76 cm wysokości i ważyć 54 kg.Dog niemiecki to pies sklasyfikowany w II grupie FCI (pinczery i sznaucery, molosy, szwajcarskie psy górskie i do bydła, pozostałe rasy).. Przeczytaj informacje na temat wielu małych, średnich i dużych ras.. Doga dosyć trudno wyprowadzić z równowagi, gdy się jednak zdenerwuje, potrafi być groźnym przeciwnikiem.Dog niemiecki jest bardzo dużym, silnym i umięśnionym psem..

Cane corso: charakterystyka rasy.

Wysokość w kłębie: Samiec 76-86cm Samica 71-81cm.. Dogi niemieckie mają mocny temperament, ogromną potrzebę ruchu, a do tego są wyjątkowo wytrwałe.Zwany także Great Dane, czyli Wielkim Duńczykiem pies niewiele ma wspólnego z Danią, aczkolwiek tak wiele krajów starało się o uzyskanie miana kolebki powstania doga, że […] dog niemiecki charakterystyka rasyPochodzenie rasy.. z o.o., podmioty powiązane i partnerów biznesowych.Dog (z ang. dog - pies) - typ psów obronnych z grupy molosów, charakteryzujących się dużym wzrostem, krótką, gładką sierścią o różnym umaszczeniu oraz tępo zakończoną kufą zaopatrzoną w silne szczęki.Główną rolą tych psów była walka z dzikimi zwierzętami oraz ochrona karawan i stad bydła.. Jakie powinien posiadać cechy ?Błękitny dog niemiecki z Tucson w stanie Arizona, wabiący się George, został oficjalnie uznany za najwyższego psa w historii.. Wysokość kłębie powinna wynosić u psa od 80 do 90 cm, a u suczki od 72 do 84 cm.. Ze względu na spowolniony metabolizm mają skłonność do tycia.Przeciętnie dorosłe dogi niemieckie osiągają wielkość 76-87 cm i wagę 54-75 kg.. Swoją budową ciała i wielkością wzbudzają respekt osób, które je spotykają.Dog niemiecki jest posłusznym i uległym psem, o ile szkolimy go w sposób zdecydowany, łagodny i konsekwentny..

Dog niemiecki pręgowany/tygrysi.

Jego krótka, lśniąca sierść występuje w umaszczeniu płowym, czarnym, błękitnym, pręgowanym i w wariancie "arlekin".. Autor: Anna Iżyńska.. Nawiasem mówiąc, jest całkowicie daremny - niewiele osób wie, że prawdziwie "złota dusza" jest ukryta za niesamowitym widokiem.Dog niemiecki opis rasy Sylwetka doga niemieckiego jest jednocześnie atletyczna i elegancka.. Największy znany przedstawiciel rasy to George, który w lutym 2010 r. mierzył 111 cm w kłębie!. Bardzo często opierają się o .Dog niemiecki jest jedną z najwyższych ras na świecie.. Jest to bardzo imponujący pies, który swoim wyglądem przeraża każdego, kto chce się zbliżyć - ludzie po prostu boją się o swoje zdrowie.. Długość życia: 6-8lat.. z o.o. środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu przesyłania mi informacji handlowych oraz prowadzenia marketingu (np. newsletter, wiadomości SMS) przez Grupę OLX sp.. W 2010 został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa - mierzył wtedy 111 cm w kłębie.. Psy tej rasy są bardzo czułe.. Ma dużą głowę z niewinnym wyrazem twarzy, której zwisające, długie uszy dodają szczenięcego wyglądu.Niezależnie od umaszczenia, dog niemiecki posiada szlachetny wygląd.. Chociaż dog niemiecki wydaje się być bardzo groźnym psem, w głębi ducha jest tak naprawdę przerośniętym .Rasy psów: dog niemiecki Dog niemiecki w niektórych państwach nazywany jest, zresztą słusznie, dogiem duńskim..

Dog niemiecki to wspaniały pies rodzinny.

Nie zaakceptuje przemocy fizycznej ani psychologicznej.. Rad udzielają specjaliści - behawiorysta, lekarz weterynarii oraz hodowcy.W ten sposób rozpoczęto hodowlę nowej niemieckiej rasy.. Psy tej rasy nie są uparte, ale szybko się poddają, jeśli wyczują jakąkolwiek wrogość ze strony swojego pana.Dog niemiecki jest elegancki i łagodny.. Często towarzyszył w polowaniach na dziki.. Anglicy, którzy rościli pretensję do brytyjskich korzeni tego psa, nazwali go WIELKIM DUŃCZYKIEM.. z o.o., podmioty powiązane i partnerów biznesowych.John Dog przedstawia rasy psów, które zna osobiście.. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł o dogu niemieckim błękitnym.Rozmiary doga niemieckiego rozpoczynają się od 72 centymetrów w kłębie, jednak wielkość samców może przekraczać nawet 80 centymetrów.. Wyrażam zgodę na używanie przez Grupę OLX sp.. Sierść tego psa jest bardzo krótka.Dog Niemiecki - jedna z największych ras psów na świecie.. Jego głowa jest ogromna masywna, długa i wąska.. Według wzorca rasy minimalna waga samca to 54 kg, a samicy 46 kg.. Klub rasy powstał w 1888 roku, a jej wzorzec był wielokrotnie modyfikowany..

Temperament doga niemieckiego.

Dog niemiecki waga i wielkość Psy te należą do tzw. ras olbrzymich, gdyż standardowa wysokość w kłębie dla samca to ok. 80cm, a dla suki 72 cm.Psy tej rasy to stworzenia nadzwyczaj przyjazne i wierne, które mocno przywiązują się do swoich właścicieli.. 26 lutego 2020 1 dzień temu.. Z powodu swego wzrostu pies jest często nazywany w mediach "Gigantycznym George'em".Dog niemiecki o imieniu George to obecnie najwyższy pies świata.. Wyrażam zgodę na używanie przez Grupę OLX sp.. Ma długą, pełną wdzięku szyję.Charakterystyka rasy - dog niemiecki błękitny Żółty, arlekin czy niebieski - jak wygląda dog niemiecki?. 2 lata później podczas wystawy psów w Berlinie przyjęto wzorzec rasy i, choć wielokrotnie zmieniany, przyczynił się do powstania klubu Deutsche Dogger Klub.. Dogi niemieckie zalicza się do największych psów świata.Uznano rasę doga oficjalnie w XIX wieku i uważano, że jej pierwszym osobnikiem miał być dog z Ulm.. Typ dogowaty .Chociaż wiele osób kojarzy niemieckie rasy psów głównie zowczarkami, pochodzi stamtąd wiele innych, popularnych ras jak bokser, rottweiler czyjamnik.. Dogi niemieckie zaliczane są do grupy molosów, w typie dogowatym.. Współcześnie jest użytkowana jako pies stróżujący, obronny lub pies-towarzysz.. Ważące w zależności od płci i rozmiarów od 50 do 95 kg dogi to psy olbrzymie i niezwykle ciężkie.. Z czasem zaczęto ich używać jako psy myśliwskie i bojowe, a obecnie są .Dog Niemiecki najnowsze ogłoszenia na OLX.pl.. Dog niemiecki Doberman Leonberger .Dog Niemiecki jest nadal najbardziej lubianym psem i najchętniej kupowanym.. Ma prostokątną głowę i smukłą sylwetkę.. z o.o. środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu przesyłania mi informacji handlowych oraz prowadzenia marketingu (np. newsletter, wiadomości SMS) przez Grupę OLX sp.. W 1900 r ostatecznie ustalono wygląd i cechy tej rasy oraz nadano nazwę DOG NIEMIECKI.. Dog należący do Davida Nassera, mierzy 1,09 metra i waży 111 kg co spowodowało, że trafił do Księgi Rekordów Guinnessa.. Nazwa "niemiecki" wywodzi się od tego, że w 1897 roku to właśnie w Niemczech powstał wzorzec tej razy i jej nazwa.. Jego ciemne, bystre oczy oraz charakterystyczne, zwisające uszy są cechą rozpoznawalną rasy.. Uwielbiają być całowane i uwielbiają całować.. Proszę jednak nie myśleć, że ten majestatyczny olbrzym nie potrafi być energiczny.. Mimo swojej wielkości myślą, ze są malutkie.. Z tej rasy jest najwyższy pies świata - Zeus, oraz trzej jego poprzednicy, w tym Giant George mniejszy od tegorocznego rekordzisty o jedynie 2 i pół centymetra.. Charakterystyka Wygląd.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt