Sprawdzian quo vadis pdf

Pobierz

Test składa się z 28 pytań.. Quiz w Poczekalni.. Rozwiąż test!Plik sprawdzian z quo vadis.pdf na koncie użytkownika bdendy • Data dodania: 1 kwi 2017Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. P F Sytuacja przedstawiona w przytoczonym fragmencie Quo vadis stanowi moment przełomowy w historii miłości Winicjusza i Ligii.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. Poznał ją w domu Aulusa Plaucjusza, gdzie przebywał po wypadku.. a) Adam Mickiewicz b) Aleksandro Fredro c) Henryk Sienkiewicz d) Józef Piłsudski 2) Jakim gatunkiem literackim jest ,, Quo Vadis " ?. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1.. Udostępnij.. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Pobierz: quo vadis sprawdzian gwo.pdf.. Proponuję sprawdzian znajomości "Quo vadis", jeśli dana klasa zdecydowała o opracowaniu tego dzieła.Quo vadis - test wiedzy.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Z przytoczonego fragmentu Quo vadis wynika, że inspiracją do spalenia Rzymu była dla Nerona rozmowa z Petroniuszem.. Artur_Ostaszewski 3 lata temu..

Dobrze pamiętasz Quo vadis?

Gdzie po raz pierwszy Winicjusz spotkał Ligię .Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. a) Dramat b) Powieść historyczna c) Przygodowa d) Kryminał 3) Podaj czas i miejsce akcji utworu.Gatunek: Fikcja historyczna.Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .Fabuła została oSprawdziany Z Lektury Quo Vadis najnowsze ogłoszenia kupię sprzedam ogłoszenie Sprawdziany Z Lektury Quo Vadis oferty.W gimnazjum obowiązkowo należy omówić jedną z powieści Sienkiewicza.. Powtórz przed sprawdzianem.Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lektury.. Napisz do nas.. To przejawia się w jego zamiłowaniu do gatunku - powieści historycznej i drobiazgowego odtwarzania realiów epoki oraz korzystaniu ze zdobyczy nauki przy pisaniu dzieła fabularnego.Henryk Sienkiewicz, Quo vadis II.. Jak zginął św. Piotr a jak św. .Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.Podczas czytania "Quo vadis" nasunęło mi się kilka zastrzeżeń.. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. Sam mówił, że rankami budzi się akby zdrętwia-Quo vadis - test.. Skomentuj..

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

P F Zadanie 2.. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo.. Sprawdź, co pamiętasz i odpowiedz na pytania.. Ligia była zakładniczką z plemienia Ligów, córką króla, oddaną pod opiekę Plaucjuszom, którzy traktowali ją jak córkę.Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz)..

(0-1)Quo vadis opracowanie, streszczenie.

Rozwiąż test!1.Petroniusz 2.Ursus (tu nie jestem pewny) 3.chrześcijanka 4.Akte 5.Winicjusza 6.Chilon 7.rybę 8.aby posłuchać nauk św. Piotra 9.aby pomógł jej w porwaniu Ligii 10.do Ancjum 11.dowiedział się że Rzym płonie 12.św.. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Analiza i interpretacja tekstów kultury.. Jesteś w pozytywizmie.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Najpopularniejsze1) Kto był autorem i napisał,, Quo Vadis " ?. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Zasady oceniania 2 pkt - poprawne określenie relacji obu bohaterów z Petroniuszem.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. Wymień trzy postacie historyczne.. Wyślij zgłoszenie .Test z lektury - Quo Vadis!. 17 Obserwuj .Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. W czym kompała się żona Nerona.. Kiedy Henryk Sienkiewicz pisze Quo vadis zaczyna się już nowa epoka - Młoda Polska, Sienkiewicz do końca życia pozostaje pozytywistą.. 1 pkt - poprawne określenie relacji jednego z bohaterów z Petroniuszem..

Sprawdzian znajomości lektury "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.

Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Test składa się z 12 pytań.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) skupił się głównie na architekturze rzymskiejQuo vadis.. sprawdzian z fizyki podział na różne klasy zacznij już teraz nauke z sprawdzian z fizyki oraz z przyroda klasa 4 testy matematyka z plusem klasa 5 i matematyka z kluczem klasa 5 sprawdziany pdf Sprawdziany pdf, sprawdziany com, sprawdziany net .Nowa lista lektur dla klas 7 i 8 (dla klas VII-VIII) szkoły podstawowej .Quo Vadis, pytania.. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. Skomentuj.. Uczeń: 10) charakteryzuje […] bohaterów.. Udostępnij.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. Jednym z nich, ciągle powracającym jest sposób, w jaki pisarz umiejscowił w powieści Chrześcijan oraz ich życie.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt