Test z lektury latarnik z odpowiedziami

Pobierz

Zawiera nieodpowiednie treści?. Latarnik a pozytywizm.. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Przetestuj swoją wiedzę.2.. Sprawdź swoją wiedzę.. 4. w którym dniu tugodnia latarnik mógł opuszczać latarnię ?. /0 - 1/Test - sprawdzian (gimnazjum) z lektury "Latarnik" H. Sienkiewicza.. Tułał się po świecie około czterdziestu lat.. 6.ile razy w tygodniu przybywała łódź z Aspinwall ?. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury LatarnikLektury Latarnik / Latarnik.. Rozwiąż test.. Quiz w Poczekalni.. jego przyjaciel, bo go o to poprosił Skawiński.Streszczenie szczegółowe 1. w Aspinwall, niedaleko Panamy na północnym cyplu King Island niedaleko Tasmanii w Porto Antico w Genui u wybrzeży Irlandii.. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego.. HENRYK SIENKIEWICZ "LATARNIK" Gr.. Polskie Towarzystwo z Nowego Yorku, ponieważ kiedyś przesłał Towarzystwu połowę swojej pensji.. Z wysokości latarni domki były podobne do gniazd mew, łodzie do żuków, a ludzie poruszali się ak małe punkcikina białym, kamiennymbulwarku.. Niemniej utwór powstał już w epoce następnej.. W rodzinnym kraju zostawił żonę i syna.. Dlaczego Skawiński chce objąć stanowisko w latarni?. Zawiera wszystkie powyższe pytania.Test z lektury szkolnej Latarnik - test znajomości lektury.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Książka zawiera pełen tekst lektury.1) Główna osoba w lekturze a) Alcest b) Mama c) Nauczycielka Mikołajka d) Rufus e) Mikołajek f) Euzebiusz 2) Najlepszy przyjaciel Mikołaja a) Ananiasz b) Alcest c) Rufus d) Kleofas e) Gotfryd f) Euzebiusz 3) Dziewczyna, w której zakochał się Mikołaj a) Aleksandra b) Maja c) Emilia d) Natalia e) Dominika f) Ludeczka 4) Jak się nazywał chłopak co był pieszczotkiem Nauczycielki .Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro)..

Co wiesz o losach latarnika Skawińskiego?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Mały Książę oglądał zachód słońca 43 razy, a takiej odpowiedzi nie podano, poza tym miał dwa wulkany czynne i jeden wygasły.. W utworze kluczową rolę odgrywa Pan Tadeusz - wielka romantyczna lektura.. Rozwiąż test!Przygotowałam test sprawdzający znajomość lektury "Karolcia" Marii Krüger.. Także temat jest rodem z romantyzmu - tęsknota za ojczyzną, los emigranta.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Test wiedzy z lektury Latarnik (Henryk Sienkiewicz).. Latarnia w Zatoce Moskitów, pełnej mielizn i gęstych mgieł, stanowiła jedyne wskazanie bezpiecznej drogi dla statków płynących z Nowego Jorku do Panamy oraz dla ruchu .Wybierz test z rozdziału Latarnik lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa II Gimnazjum.. Pytanie 1 /16.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test jest okej, ale niestety zauważyłam błędy.. Inne tryby testu.. Materiały powiązane z testem: Test: Janko Muzykant - test znajomości lektury Krótki test sprawdzający znajomość lektury Henryka Sienkiewicza - Jano Muzykant.Test sprawdzający dla szkół gimnazjalnych z lektury H. Sienkiewicza "Latarnik", dzięki któremu kompleksowo przygotujesz się do sprawdzianu lub ustnej odpowiedzi z języka polskiego..

Poprzedni latarnik zostawił dużo książek.

Test składa się z 12 pytań.. Wymie ń przynajmniej trzy zawody, które wykonywał w trakcie tułaczki po świecie.. Nowela Sienkiewicza po raz pierwszy opublikowana została w "Niwie" w 1881r.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Rozwiąż test, który składa się z 16 pytań.szlakpiany.. Poziom trudno[ci: Zredni 1.. Wyszukanie nowego latarnika było obowiązkiem konsula Stanów Zjednoczonych rezydującego w Panamie, Izaaka Falconbridge'a.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę historię o samotności i tęsknocie do ojczystego kraju!. Latarnik - test znajomości lektury Test znajomości lektury Latarnika.. Została uznana za jedną z najlepszych nowel polskich autorów.Plik Latarnik test treści.doc na koncie użytkownika Domcia53 • folder Ściągi • Data dodania: 17 mar 2011.. Nieprzyjemnie robi się testy z błędami, przez to ci, którzy nie znają dobrze książki, mogą popełnić błędy na sprawdzianie.Lektura - Sprawdź swoją wiedzę
*Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz odpowiedź z tym myślnikiem dostajesz zero punktów.. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Co się wydarzyło, kiedy Skawiński zapomniał zapalić latarnię?. W teście .Test z lektury "Latarnik" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..

Po stracie posady latarnika udał się do Paryża.

IILatarnik do nich należy.. Jest utworem prozatorskim - w tej epoce dominuje proza.Latarnik - test z lektury DRAFT.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Gdzie toczy się akcja utworu?. Przerwij test.. 5.czy wyspa na której przebywał latarnik była piaszczysta ?. 3.Jaką funkcje pełniła latarnia ?. Na kogo spadB kBopot wynalezienia nowego latarnika ?. A - Na prezydenta Aspinwall B - Konsula stanów .Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Z lektury ; Latarnik .. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. Test składa się z 12 pytań.. Tagi dla tego testu: książki gimnazjum, Zemsta,Plik LATARNIK Henryk Sienkiewicz.rtf na koncie użytkownika piotrek74 • folder Test • Data dodania: 14 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Wydanie Latarnika kompletne bez skrótów i cięć w treści.. 2 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #henryk #henryksienkiewicz #kartkowka # .Najbardziej kompletny test z lektury Latarnik jaki znajdziesz w sieci.. Pytania zawarte w teście.. 3 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #latarnik .. Test z matematyki, który powinieneś zdać!Pytania do lektury : ,, Latarnik '' 1. w jaki sposób zginał latarnik ?.

Co staBo siˇ z poprzednim latarnikiem ?

Z drugie stronybalkonu widziałSkawiński, akna dłoni, Aspinwalli ego ruchliwyport,awnimlasmasztów,łodzieiłódki;niecozaśdale białedomyiwieżycz-ki miasta.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Latarnik Test z Latarnika, sprawdzajcy podstawow i ponadpodstawow wiedzˇ z lektury.. Główny bohater był emigrantem politycznym.. Z rana lekkiTest ze znajomości lektury Karola Dickensa pt. "Opowieść wigilijna" .. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Jakiej narodowo ści był bohater noweli?. Latarnik - Lektury - Język polski dla Klasa II Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.NARZ ĘDZIA SPRAWDZAJ ĄCE - ANEKS DO PLANU WYNIKOWEGO Test ze znajomo ści tre ści lektury "Latarnik" - badanie umiej ętno ści czytania ze zrozumieniem 1.. Wyślij zgłoszenie summer_girl_asia.. (przed Skawińskim ) 2.ile czasu potrzebowano na znalezienie nowego latarnika ?. A - ZjadB go rekin B - PrzepadB bez wie[ci C - SpadB z Latarni D - UmarB na zawaB 2.. Odpowiedzi: 1b 2c 3b 4a 5b 6b 7b 8b 9a 10b 11c 12a 13c 14a 15c 16c 17c 18c 19a 20b 21a 22c 23c 24a 25c 26a 27c 28b 29c 30a 31c 32c 33cPan Tadeusz - test wiedzy.. Opis testu.. 7.co przywozono .TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. Quiz w Poczekalni.. Pytania i odpowiedzi do lektury Latarnik (22) Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Latarnik, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. "Latarnik"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt